Як зробити стільницю у ванну своїми руками

Оздоблення стін, туалетна меблі, різні аксесуари - всі ці деталі інтер'єру цілком реально створити самостійно. Тема сьогоднішнього нашої розповіді - стільниця в ванну своїми руками.

Необхідні матеріали та інструменти

Ремонт у ванній кімнаті - це складний і трудомісткий процес, який вимагає повної зосередженості і мобілізації всіх наявних ресурсів. Реконструкція повинна бути виконана в найкоротші терміни, оскільки в тісному приміщенні ремонт займає весь вільний простір і користуватися ванною за призначенням не представляється можливим. Розглянемо створення об'єкта, без якого не обходиться жодна ванна кімната - стільниці під раковину.

Стільниця під раковину вкрай важлива, оскільки саме на неї лягає вся навантаження при використанні мийки. Деякі моделі оснащені спеціальними підставками для підтримки раковини. Інші, навпаки, вимагають установки додаткових кріплень або упорів. При всьому різноманітті вибору зробити стільницю у ванній кімнаті своїми руками буде найоптимальнішим рішенням.

Як зробити стільницю у ванну своїми рукамиСтільниця у ванній кімнаті

Її самостійна збірка і установка не тільки дозволить істотно заощадити кошти на покупку дорогих підставок і власників, а й зробить дизайн ванної оригінальнішим.

З чого роблять такі стільниці?

Стільниця для ванної кімнати може бути виготовлена ​​з таких матеріалів:

  • МДФ або ДСП;
  • гіпсокартонні конструкції.

Як зробити стільницю у ванну своїми рукамиСтільниця з ДСП

Як зробити стільницю своїми руками? Для створення обох видів конструкцій нам знадобляться наступні інструменти:

  • ножівка;
  • лобзик;
  • олівець;
  • рулетка;
  • рівень;
  • викрутка;
  • шуруповерт.

Стільниця з МДФ - відмінний варіант для створення гармонійної ванної кімнати

На перший погляд може здатися, що монтаж тумби під раковину досить трудомісткий процес. Однак при детальному розгляді видно, що це не так. Головне, чітко виконувати всі етапи відповідно до плану та складеної схеми.

МДФ і ДСП - це матеріали з відходів столярного виробництва. В їх основі лежать дерев'яну тирсу, які спресовуються шляхом великого тиску на весь шар і склеюються спеціальними розчинами, в результаті чого утворюється міцна і тверда поверхня, здатна витримувати значні навантаження.

З чого краще зробити стільницю? Вибір між МДФ і ДСП очевидний. Перший варіант набагато краще, оскільки крім дерев'яної основи МДФ має полімерний шар, додатково захищає тирсу.

Установка стільниці вимагає спеціальної тумби або кріплень. Розглянемо всі етапи створення такого виду конструкцій.

Як зробити стільницю у ванну своїми рукамиУстановка стільниці своїми руками

Щоб зробити стільницю для виразний раковини, необхідно взяти цілісне полотно МДФ, нанести за допомогою лінійки розмітку, а потім лобзиком відпиляти шматок потрібного розміру. Дуже важливий момент - обробка отвору під майбутню раковину. Його розміри повинні відповідати ширині нижнього краю чаші. Розкреслюють олівцем на поверхні задані параметри і вирізаємо отвір також за допомогою лобзика. Тепер прийшла пора зафіксувати раковину.

З чого зробити фіксатори для стільниці? Це можуть бути спеціальні кріпильні елементи або самостійно зібрані конструкції зі шматочків МДФ, які необхідно закріпити на поверхні стіни. Також можна надати додаткову стійкість всієї конструкції шляхом додавання однієї або двох ніжок.

Саму раковину врізати в поверхню столу, після чого підключаємо всі комунікації. Вкрай важливою частиною монтажу мийки є водоізоляція. Забезпечити її допоможе герметик або силікон, яким ми заповнимо усі дірки і щілини, створюючи шар, здатний захистити стільницю від потрапляння вологи.

Гіпсокартон для створення оригінальної стільниці

Як зробити стільницю, яка буде виглядати органічно навіть в самому оригінальному дизайні? Відповідь проста - використовувати гіпсокартонні системи, за допомогою яких можна створювати будь-які конструкції і надавати їм різні форми. В основу краще покласти металевий профіль, зверху на якому закріпити самі листи - це додасть спорудженню додаткову жорсткість.

Як зробити стільницю у ванну своїми рукамиСтільниця з гіпсокартону

Перед початком виконання робіт слід скласти детальну схему майбутньої тумби, в якій потрібно вказати точні розміри і співвідношення всіх елементів. Далі треба нанести розмітку на поверхню стіни і позначити місця для кріплень, після чого за допомогою шуруповерта змонтувати сам каркас. Необхідно врахувати всі нюанси і виконати таку конструкцію, яка буде надійно утримувати вагу і гіпсокартону, і раковини. Кріпити листи слід досить щільно, щоб утворювалося як менше дірок і щілин. Це істотно заощадить витрата шпаклівки, яка піде на їх забивання.

Конструкція повністю готова, проте використовувати її за призначенням поки не можна. Як відомо, гіпсокартон не переносить вологи, під її впливом він швидко деформується. Необхідно нанести захисний шар, для цього підійдуть будь-які облицювальні матеріали, які не пропускають воду, наприклад, керамічна плитка або спеціальні розчини. Таке рішення не тільки створить відмінний водонепроникний шар, але і додасть стільниці оригінальний зовнішній вигляд.

Опубликовано: 1-03-2020, 19:13
0

Похожие статьи


Наверх