Проекти будинків із зимовим садом

оригінальний проект будинку з зимовим садом

Приємно відпочивати серед квітучих рослин, в той час, коли за вікном холодна погода. Проект будинку з зимовим садом - будівля з теплим зеленим оазисом, який служить для відновлення душевної рівноваги, фізичного стану. Якщо в ньому додатково встановити басейн, обладнання для SPA - це повноцінний комплекс для релаксації.

будинок з верандою
Сучасний проект будівлі з зимовим садом і верандою

Зимовий сад в приватному будинку: який вибрати вид

За статистикою лише третина заміських будинків містять в проекті зимовий сад. Найчастіше його прилаштовують пізніше, до готового будинку. Коли будинок побудований у багатьох виникає ідея обладнати вічнозелений куточок. Крім того, що можна зануритися в літо холодною зимою, сад - природний захист будинку від холоду.
Є два види таких проектів:

зимовий сад в будинку
Пристрій зимового саду в заміському будинку
  • інтегрований зимовий сад, входить в проектну планування;
  • другий вид - прибудований до будинку.

Інтегрований сад - це єдиний ансамбль з будівлею. Частина його стін, даху засклена і виступає в ролі оранжереї. Прибудова може бути різної форми: у вигляді еркера, півкола; прилеглої до однієї, двох стінах будинку; кутовий. Вони відрізняються висотою (не менше 2,5 м), площею (мінімум 15-20 м. Кв.), Матеріалами.

креслення оранжереї
Креслення у масштабі оранжереї для будинку

За призначенням бувають:

  1. Захисні не опалювальні прибудови типу веранди.
  2. Зимовий сад з повним комплексом комунікацій, опаленням. Це природні продовження житлової площі.
  3. Оранжерея, в основному призначена для вирощування декоративних, екзотичних рослин. оранжерея в будинку
  4. Теплиця, опалювальний город.
  5. Засклена на період холодів тераса. На зимівлю рослини, висаджені в діжки, заносять в будинок. засклена тераса

Дахи різної форми роблять з розжареного скла, полікарбонату (товщиною 16-20 мм). Щоб сніг не накопичувався на них, мінімальний ухил даху повинен бути не менше 20⁰. Під зимовий сад встановлюють стрічковий фундамент.

Каркас виготовляють з посиленого алюмінієвого профілю, клеєного або звичайного бруса з твердих порід дерева. Залежно від стилістики будинку встановлюють вікна з ПВХ профілю, дерев'яні.

засклена тераса
Конструкція тераси з ПФХ профілю

Стики надійно герметизують силіконовими, поліуретановими складами. Щоб зменшити тепловтрати через скло, встановлюють термовідбивні пакети, «тепле» скло (покрите тонким шаром іонів срібла). Вони пропускають світло, але утримують ультрачервоне випромінювання (тепло всередині приміщення). Влітку перешкоджають попаданню зайвої теплової енергії, так як вона не проникає крізь цей фільтр.

креслення зимового саду
Креслення конструкції з назвами елементів каркаса зимового саду

При проектуванні необхідно зробити розрахунки тепловтрат, щоб правильно змонтувати систему опалення, вентиляції. До 20% скління має відкриватися для провітрювання. Рекомендуємо встановити системи припливно-витяжної вентиляції.

Дивіться у відео огляд проекту будинку з зимовим садом.

Стилістика зимового саду

Створення рослинної екосистеми краще довірити фахівцеві. Це досить складний процес. Ландшафтні дизайнери допоможуть детально скласти карту рослин, грунтів. Підберуть систему поливу, освітлення. Залежно від того будуть рослини висаджені в діжки, або грунт, необхідна дренажна система з водовідведенням.

дизайн зимового саду
Дизайн інтер'єру великої утепленого зимового саду

Зимовий сад оформляють в різній стилістиці:

  1. Пейзажний ландшафт передбачає відтворення натурального куточка природи з нерівним рельєфом. Доречні невеликі ставки, струмочки, фонтанчики.
  2. Регуляторні стилі дотримуються чіткої геометрії, будуються за суворими планами, розмітка з основною композицією в центрі. Це може бути фонтан, скульптурна композиція фігур. фонтан в зимовому саду
  3. Етнічна стилістика. Найцікавіші сади в японському стилі. Вони наближені до пейзажним, тільки з характерними елементами японської етніки: бонсаем, кам'яним садом, ліхтариками, доріжками з каменю. Бамбуковий фонтанчик, струмочок стане додатковою прикрасою. Східний зимовий сад - це оазис буйно квітучих рослин з фонтаном в центрі і зоною відпочинку. Перевагу віддають «королеві квітів» - троянді.

Створення зимового саду своїми руками цікаве заняття, але вимагає ретельної підготовки.

Проекти будинків із зимовим садом і гаражем - які врахувати особливості

У компонуванні великого заміського будинку, що включає зимовий сад і гараж, потрібно дотримуватися певних правил. Гараж - технічне приміщення, тоді як зимовий сад - це жива екосистема, тому їх потрібно віддалити один від одного на максимальну відстань. У класичному варіанті, якщо всі елементи об'єднані в один комплекс, технічні приміщення прилаштовують з одного боку, а зимовий сад - з іншого.

будинок з гаражем
Оригінальний проект будівлі з гаражем і зимовим садом

Кращий варіант - побудувати окремо гараж, з прилеглим до нього хозблок. Особняк з зимовим садом стане єдиною житлової екосистемою, відокремленої від господарських, технічних приміщень.

Типові проекти одноповерхових будинків розташовують гараж з північної західної сторони, а зимовий сад з південної, східної сторони. Гараж буде прикривати будинок від холоду, а сонячна сторона забезпечить оптимальний світловий режим рослинам.

типовий проект будівлі
Проект і планування дерев'яного котеджу з утепленою оранжереєю

Планування будинку з басейном і оранжереєю

Таке будівля вимагає ретельного технічного розрахунку, інтегрувати складові потрібно на стадії проектування. Басейн - складна гідросистема, зі спеціальним технічним вузлом обслуговування, очищення. Вологість приміщення створює додаткову комфортну обстановку для рослин.

оранжерея з басейном
Дизайн інтер'єру оранжереї з басейном

Під басейн риють котлован, його продовження може стати підставою для закладки оранжереї. Акцент роблять на біологічний, механічних видах очищення басейну без хлорвмісних препаратів.

З точки зору природного світлового освітлення, краще планувати басейн з оранжереєю з східної, південної сторони. Мінімальна висота споруди не менше 2,5 м, оптимальна - 3-4 м.

Варіант планування і оформлення зимового саду з басейном

Для одноповерхового будови даху басейну і основної будівлі проектують в одному рівні. Можливий варіант комбінованої покрівлі - з прозорою частиною з розжареного скла, полікарбонату над оранжереєю.

Простір ділять на зони: відпочинку, спортивний куточок, оранжерею. Для композиційної єдності по периметру басейну розставляють діжки з рослинами. Комплекси обладнають автоматизованою системою клімат-контролю, вентиляції.
рослини навколо басейну
Роблять кілька входів в будівлю, наприклад, зі спалень в басейн, в зону оранжереї - з вітальні.

Висновок

Зимовий сад - місце для відпочинку, релаксації, яке актуально в холодну пору року. Його планують на стадії проектування, інтегрують в будівлю, або прилаштовують пізніше. Створення екосистеми поетапний, кропітка праця, тому правильно зробити окремий технічний, ландшафтний проект.

Планування першого поверху великого будинку з утепленою оранжереєю

Необхідно продумати систему комунікації, вентиляції, освітлення, клімат-контролю. Для різних рослин показники вологості, температурний режим може відрізнятися. В середньому в оранжереї необхідно підтримувати t на рівні від 20 до 24 ⁰С.

Опубликовано: 3-01-2019, 18:43
0

Похожие статьи


Наверх