Одноповерхові дерев'яні будинки з бруса

проект брусового котеджу

Дерев'яні будинки завжди користувалися у людей особливим попитом, оскільки виготовляються вони з екологічно чистого матеріалу. Будівлі з бруса володіють високим рівнем безпеки і міцності, надійності та довговічності. Деревина, яка в даний час проходить ретельну обробку спеціальними складами, практично не піддається гниттю і впливу різних мікроорганізмів, крім цього, вона стійка до впливу вогню.

Брусові котеджі володіють величезною кількістю переваг. Недоліків, в свою чергу, у них дуже мало, але і вони легко усуваються завдяки сучасним технологіям обробки. проект брусового котеджу

Переваги проектів одноповерхових будинків з бруса

 1. Використання в якості основного матеріалу бруса, який є повністю екологічно безпечним для здоров'я людей.
 2. Значний термін експлуатації.
 3. Можливість використання для внутрішньої і зовнішньої обробки безлічі різних матеріалів.
 4. Будинки з бруса характеризуються чудовими теплоізоляційними якостями: взимку в таких будівлях тепло, а влітку - прохолодно.
 5. За рахунок компактності і невеликої висоти будинки зводяться в найкоротші терміни, а їх ремонт і подальше обслуговування не викликає ніяких труднощів.
 6. Проживання на однорівневій просторі є дуже зручним, особливо, якщо в будинку знаходяться маленькі діти або старі батьки.
 7. Корисна площа приміщення не загромождают з причини відсутності сходів.
 8. Можливість використання пічного опалення, особливо, якщо житло призначене для сезонного проживання.

Проект одноповерхового будинку з бруса чудово впишеться в будь-який природний ландшафт, тому він ідеально підходить для заміського будівництва. У дерев'яних будинках завжди тепло і затишно.

будинок з бруса
Дерев'яний будинок з бруса ідеально гармонує з навколишнім його природою

Різноманітність брусових будинків

Дуже часто при зведенні одноповерхових дерев'яних будинків зводять мансардний поверх, який забезпечує додаткову корисну площу. Дахи в таких випадках, як правило, облаштовують двосхилі або ламані, при цьому за рахунок другої є можливість трохи зменшити розміри мансарди.

проект одноповерхового дерев'яного будинку з бруса з мансардою

оригінальний одноповерховий дерев'яний будинок з мансардою

Варто відразу зазначити, що вартість на зведення одноповерхових будинків з бруса може сильно відрізнятися, так як вона залежить від перетину використовуваного бруса при будівництві. Чим більше товщина бруса, тим вище вартість готового споруди. За своїми розмірами одноповерхові будинки можна порівняти з одно- або двокімнатної квартирою, але ось показники комфорту і міцності у них набагато вище. Таке житло володіє прекрасним мікрокліматом і високою екологічною чистотою, що дозволяє мешканцям будинку не турбуватися про своє здоров'я.

На цьому відео ви можете подивитися на приклади різних типових будинків з бруса

Чому варто вибрати одноповерховий дерев'яний будинок?

Дерев'яні будинки в нашій країні мають особливою популярністю, особливо серед людей, які мріють про комфортний і добротному житло, але не мають великих коштів на його будівництво.

Одним з найбільш економічних варіантів є використання бруса природної вологості, який характеризується найбільш оптимальним співвідношенням ціни і якості.

Цей матеріал, що володіє всіма перевагами натуральної деревини, може придбати будь-яка людина, ціни на нього цілком прийнятні.проект будинку з профільованого бруса Природно, перш ніж починати будівництво будинку, вам спочатку потрібно ретельно розробити його проект. Багато фірм, які займаються зведенням житла з бруса, використовують свої власні, заздалегідь підготовлені проекти, але при необхідності вам можуть виготовити індивідуальний варіант.

Одноповерхові будинки з бруса

Багато сімей в останні роки хочуть жити поблизу природи, а не в галасливому і загазованому місті. Одноповерхові будинки з бруса - це непоганий екологічний варіант побудови заміського будинку саме для них. Сім'я отримує багатофункціональний і стильно виконане в естетичному плані будівля, а також прекрасну можливість зробити життя приємніше. Мешканці такого літнього будиночка можуть не тільки опинитися в оточенні дерев і луки або навіть річки, а й зануритися в атмосферу свіжого повітря, побути далеко від проблем, пов'язаних з гучними сусідами і пошуком вільного місця для машини на стоянці, що типово для великих міст.

Відмінна можливість для будь-якої сім'ї жити в будинку, зробленому з екологічно чистих матеріалів, - це побудувати його з клеєного або профільованого бруса. Правильно зведений будинок простоїть дуже довго, володіє прекрасною міцністю і «дихає», створюючи всередині приємну «домашню» атмосферу. Дерево прекрасно тримає тепло. Оздоблювальні роботи в такому будинку займуть мінімум часу.

проект одноповерхового дерев'яного будинку з клеєного бруса
Проект одноповерхового дерев'яного будинку з клеєного бруса

Як матеріал для отримання профільованого бруса довжиною 0,192 м або 0,142 м застосовують хвойні дерева. Сосна дешевше інших порід, тому часто використовується для зведення таких котеджів.

Одноповерхові будинки з оциліндрованих бруса

За зовнішнім виглядом такі будівлі практично нічим не відрізняються від будівель, виконаних з звичайних колод. Деревина проходить спеціальну обробку, при якій видаляється зовнішній пухкий шар і залишається тільки ядро. Споруда стоїть надійніше на фундаменті і має високу міцність, так як брус має дві плоскі поверхні. Така форма ще й спрощує укладання елементів один на одного при зведенні будівлі.

проект одноповерхового дерев'яного будинку з оцилиндрованного бруса
Проект одноповерхового дерев'яного будинку з оцилиндрованного бруса

Неповторний текстурний візерунок деревини дає можливість залишати внутрішню частину будівлі без додаткової обробки при хорошому утепленні стін. Фасад будівлі також не обов'язково обшивати облицювальними матеріалами. Архітектурна споруда без оздоблення фасаду стане чудовим елементом ландшафтного дизайну на території вашої ділянки.

Одноповерхові будинки з бруса до 100 кв. м

Функціональні, при цьому малогабаритні споруди - практично ідеальний варіант для маленьких сімей, які бажають жити за межею міста. Невеликі будівлі займають мінімальну територію на ділянці, при цьому включають в себе все необхідне для нормального повсякденного життя або відпочинку. Це цілком дозволяє отримується при будівництві житлоплощу. Також, незважаючи на габарити споруди, в його планування може бути включений гараж та інші необхідні господарські споруди.

Одноповерхові будинки з до 100 кв. м дозволяють непогано заощадити кошти. Споруда не завжди використовується додаткової житлоплощі - це нераціональне застосування грошам для людей середнього достатку. До того ж дані приміщення вимагають вкладення певних сум на обробку і підведення всіх комунікацій.

проект дерев'яного будинку з бруса до 100 кв. м.
Приклад проекту невеликого дерев'яного будиночка з бруса площею 57 кв. м

Одноповерхові дерев'яні споруди мають цілим набором достоїнств:

 1. Проекти дерев'яних одноповерхових будинків з бруса припускають зведення будівлі на свайно-гвинтовому або стовпчастих фундаменті, витрати на заливку якого значно менше, ніж на спорудження плити або стрічкового фундаменту, що використовуються при будівництві капітальних об'єктів з важких матеріалів, наприклад цегли або піноблоків.
 2. Створення каркаса не зажадає великих сум на покупку пиломатеріалів.
 3. Також мінімальні вкладення при обробці таких споруд.
 4. При будівництві будинку зовсім не обов'язково проводити додаткове утеплення підлог і стін на час приходу холодів, так як дерево створює комфортний режим для проживання у всіх приміщеннях.
 5. Для проживання і підтримки необхідних температур у навколишньому середовищі не потрібно великих витрат ресурсів енергоносіїв.

Слід пам'ятати, що будь-який дерев'яний будинок з часом дає усадку. Це враховують при проведенні будівельних робіт. Після складання каркаса будівлі, протягом року з ним нічого не роблять. За даний період брус всихає і тільки після цього продовжують роботи - встановлюють покрівлю, підводять комунікації і роблять обробку внутрішніх приміщень.

На цьому відео можете подивитися, як правильно робити монтаж будинку з клеєного бруса.

Планування дерев'яного будинку з бруса

На етапі проектування складається план - малюється схема розташування всіх кімнат, включаючи санвузли та комори. Використовуйте простір максимально ефективно. Продумайте схему таким чином, щоб в кімнатах можна було помістити всі необхідні меблі, в санвузлі - сантехніку. Також планування повинна забезпечувати затишну обстановку в кожній кімнаті, тому не варто робити їх занадто великими або маленькими. Будинок повинен бути функціональним.

Подумайте, в якій частині будівлі будуть розташовуватися всі передбачувані приміщення і скільки квадратних метрів на них доводиться. Важлива частина планування - розташування основних кімнат, до яких відносяться вітальня та спальні.

планування одноповерхового будинку з бруса 6x7
Приклад невеликий планування одноповерхового будинку з бруса розміром 6 × 7

Місце санвузла має створювати умови для максимально легкого підведення водопроводу і каналізації. Продумайте, будуть ванна і туалет разом або їх краще розмістити в різних приміщеннях. Габарити кімнат повинні забезпечити простір, придатний для установки в них сантехніки: душової кабіни або ванни, унітазу, раковини при необхідності.

Не останнє місце в будинку займає і кухня. У ній знаходиться вогнище, що вимагає установки витяжки та додаткової вентиляції, тому з самого початку визначте, де ви зможете це забезпечити. На кухню, також як і в санвузол, потрібно буде підвести воду, виберіть гарне місце для полегшення процесу прокладки комунікацій.

планування будинку з бруса 8x12
Приклад планування одноповерхового дерев'яного будинку з бруса розміром 12 × 8 м

До багатьох готові проекти будинків можна вносити свої зміни. Краще це робити до початку будівництва. До спорудження іноді прилаштовують 2-й поверх, як правило, це мансарда, гараж або лазня.

Цікаві дизайнерські рішення в виконанні архітектурних будівель не залишать вас байдужими. Вибираючи проект одноповерхового будинку з бруса, враховуйте свої фінансові можливості. Консультуйтеся у професійних архітекторів, які підкажуть, які можна вносити зміни, а які ні, якщо ви плануєте додавати в план будівельних робіт зведення ще одного поверху або прибудови.

Варіант 1

Якщо вам необхідно житло для заміського відпочинку, то ідеальним варіантом стане невеликий будиночок площею до 100 кв. м. Традиційна планування включає в себе вітальню і кухню (при бажанні їх можна об'єднати і отримати більш функціональне приміщення), спальну зону, санвузол і передпокій. Ванну кімнату можна об'єднати з санвузлом, а на її місці зробити невелике банний приміщення і парну. Родзинкою будинку може стати невелика тераса, куди можна потрапити з кухні. Такий бюджетний варіант стане відмінним рішенням для сім'ї з трьох осіб.

планування одноповерхового дерев'яного будинку з бруса 6х7
Варіант планування дерев'яного будинку з бруса 6х7 м

Варіант 2

Популярність дерев'яних будинків з невеликою площею обумовлюється їх невисокою вартістю і компактністю. Так само варто відзначити, що при будівництві такого типу споруд з'являється можливість економії за рахунок облаштування легкого блочного фундаменту, розміри блоків якого можуть не перевищувати 400х400х400 мм. Завдяки цьому досягається економія не тільки грошових коштів, але і часу, відведеного на зведення житла. Такі затишні заміські будиночки з деревини можна використовувати не тільки для сезонного проживання, а й для цілорічного, що особливо важливо для людей, які люблять провести зимові канікули наодинці з природою.

проект одноповерхового приватного будинку з бруса

Незважаючи на свої невеликі розміри, проекти дерев'яних одноповерхових будинків з бруса можуть порадувати своєю місткістю і функціональністю. Конструкція будинку дозволяє легко розмістити в житло вітальню кімнату, невелику, але затишну кухню, простору спальню (при бажанні її можна розділити на два приміщення менших розмірів за допомогою перегородки), санвузол і передпокій.

планування будинку з бруса 9х10
Варіант планування компактного будинку з бруса розміром 10х9 м

Варіант 3

Для любителів більш оригінального житла з незвичайною архітектурою відмінно підійдуть будинку з односхилим дахом, яка має цілу низку переваг. Перш за все, з візуальної точки зору такі дахи характеризуються чіткістю форм, лаконічністю і простотою форм. З практичної сторони питання зведення такої покрівлі відрізняється короткими термінами робіт і простотою конструкції, про яку вже говорилося раніше, що дозволяє заощадити додаткові кошти.

Односхилі даху чудово вентилюються, завдяки чому збільшується термін її експлуатації, а тепловтрати житла значно знижуються.

проект дерев'яного будинку з односхилим дахом
Проект одноповерхового дерев'яного будинку з односхилим дахом

Щоб збільшити функціональність житла, можна облаштувати простору терасу площею від 16 до 20 кв. м. Після входу в будинок слід облаштувати передпокій, при бажанні - оснащену великим вікном, яке дозволить візуально збільшити простір холу і наповнити його світлом. За однією з бічних сторін від входу розташовують вітальню, в яку ідеально впишеться камін або компактна піч.

Візуально збільшити площу вітальні і додати більше природного освітлення можна за рахунок великого панорамного вікна (але пам'ятайте, що в цьому випадку приміщення доведеться опалювати довше).

вітальня будинку з панорамними вікнами

З протилежного боку від вітальні можна облаштувати спальну зону, яку точно так же можна оснастити панорамним вікном. Невеликий санвузол площею близько 3,4-4 метрів легко може вмістити в себе душову кабіну, раковину, унітаз і пральну машинку. Всі дерев'яні елементи в таких будинках слід обробити рідким антисептиком, що дозволить запобігти появі цвілі, комах-древоточцев, гниття, синяви і грибків.

Такі проекти одноповерхових будинків з оциліндрованих бруса характеризуються невеликою площею, але, разом з цим, високими показниками зручності і функціональності. Подібне планування передбачає все, щоб проживання в такому будинку було зручно протягом всього року, незалежно від сезону.

Опубликовано: 25-02-2019, 18:33
0

Похожие статьи


Наверх