Ціни на проекти приватних будинків

проект двоповерхового будинку

Хто з людей не хоче жити у власному будинку? Коли з'являється можливість його будівництва, перше, про що замислюється людина - де купити проект будинку?
Власний будинок - для багатьох це одна з найважливіших, якщо не найважливіша, мета в житті. Тому до такого значного події, як будівництво власного будинку потрібно підходити з усією відповідальністю.

проект двоповерхового будинку
Готовий оригінальний проект двоповерхового будинку

В першу чергу необхідно придбати якісний проект. З огляду на майбутні витрати на будівельні роботи, за сам проект не хотілося б переплачувати. У той же час не хочеться купувати і проект низької якості, який може не тільки збільшити загальну будівельну кошторис, але і привести до створення досконалого непридатного для комфортного життя будівлі. Як не переплатити і в той же час не заощадити в такому важливому питанні?

Орієнтовна вартість проектування житлового будинку

Придбання хорошого земельної ділянки під забудову і покупка якісного проекту - зіставні за складністю процеси. Підсумкова ціна проектування будинку залежить від таких параметрів, як призначення майбутньої споруди, її стиль, розміри, планування, а також ряд інших факторів.

будинок з ламаної дахом
Варіант проекту будинку з ламаної дахом

Найпростіший з бюджетних варіантів - знайти побудоване житло, планування і зовнішній вигляд якого повністю влаштовують, і звернутися до його господаря з пропозицією покупки проекту. Таке рішення на порядок дешевше, ніж вартість проектування житлового будинку, і орієнтовна сума в такому випадку близько 400 у.о. Дорожче купувати немає сенсу.

Трохи дорожчий варіант - вибрати потрібний проект в інтернеті на сайтах архітектурних студій.

Орієнтовна ціна проектування будинку в залежності від складності може варіюватися в межах 600-1000 у.о.

Від чого залежить вартість проекту

Щоб визначити, скільки коштує проект, потрібно знати яким він буде: типовими або індивідуальними.

проект житлового будинку
Проект житлового будинку

Далі впливають на ціну такі чинники:

 • де замовляється проект;
 • особисті переваги замовника;
 • будівельний матеріал приватного будинку;
 • конструктивні особливості і складність побудови;
 • оздоблювальні матеріали;
 • стан ландшафту.

У загальному випадку вартість проектів будинків становить від двох до семи відсотків від загальної вартості будівництва об'єкта.

Як замовити проект

Проект приватного будинку можна замовити в організації, що надає будівельні послуги або в архітектурних бюро. У першому випадку організація, крім проектування, буде займатися і будівництвом об'єкта. Також можна зробити замовлення проектувальникам пройти всі узгодження в відповідних організаціях, але це призведе до подорожчання вартості проекту.
готовий проект і план житлового будинку

Тому будівництво під ключ обійдеться дорожче, але в підсумку все одно буде економічно вигідніше, ніж надати виконання різних ділянок роботи кільком організаціям. Тобто замовляти проект вигідно в тій будівельній компанії, якій довіряють зведення житлового будинку. Крім того, зазвичай в такому випадку проект надається безкоштовно.

Важливо: порівнюючи ціни на проекти у різних організацій, обов'язково потрібно звіряти перелік наданої документації. Там, де вартість дуже низька, може надаватися мінімальний пакет без додаткових креслень і візуалізації.

Типовий проект

Типовий проект - це документ, який створюється для широкого кола замовників. Він розробляється один раз, а продаватися може багаторазово. За рахунок цього знижується його ціна.

У комплекті типового проекту вміщує плани фасаду і внутрішнього планування, розробка фундаменту і покрівлі, а також перелік необхідних матеріалів для будівництва.

типовий проект будинку
Типовий проект двоповерхового будинку з навісом

Інформація надається на паперових та електронних носіях. В ціну типового проекту не входять узгодження з водопостачання, електрики, газопостачання та каналізаційних комунікацій, їх можна зробити окремо в спеціалізованих організаціях.

До позитивних сторін типових проектів можна віднести:

 • Низька ціна на проект, так як він купується вже готовим - за принципом під ключ.
 • У спеціалізованих проектних бюро розроблений досить різноманітний вибір таких проектів, можна швидко знайти будинок відповідно перевагам.
 • При покупці типового проекту значно зменшуються терміни будівництва. Так як проект вже готовий, розраховані терміни і етапи, можна відразу приступати до будівництва.
 • Оскільки багато з типових проектів вже перевірені часом, то їх легко узгодити в відповідних органах.

проект будинку з бруса
Так що покупка типового проекту обгрунтована для тих, кого все в ньому влаштовує, і хто нічого не збирається змінювати. Купити типовий проект зазвичай можна за ціною близько 5 $ -7 $ за квадратний метр.

Індивідуальний проект

Індивідуальний проект - це документ, який розробляється персонально для клієнта і з урахуванням його бажань. Його створення може зайняти тривалий час, так як в процесі роботи будуть виникати нові ідеї, яким потрібно буде зробити ув'язку з раніше створеними розробками.

Багато що залежить і від замовника: якщо він чітко знає, що йому потрібно, то і на створення проекту під ключ потрібно менше часу.

Співпраця з проектувальником триває до того моменту, поки не буде створено такий проект, який повністю задовольнить клієнта. Причому ціна його буде прямо залежати від побажань замовника щодо змін і доопрацюванням.

будинок з мансардою
Індивідуальний проект двоповерхового будинку з мансардою

Для замовлення індивідуального проекту потрібно звернутися в бюро по архітектурі або приватному архітекторові. Можна відразу замовити розробку супутніх проектів з електрики, газу, комунікацій. Вартість такої комплексної документації буде значно вище, ніж типовий. Адже проектувальник зможе продати такий проект неодноразово, а покрити повинен все витрати по створенню. Ціна індивідуальних проектів варіюється від 10 $ до 50 $ за квадратний метр.

Будівельні матеріали

Будівництво приватного будинку виконується із застосуванням таких матеріалів:

 • колоди (звичайного або оциліндрованного);
 • бруса (клеєного або профільованого);
 • цегли;
 • газобетону або пінобетону;
 • каркасних конструкцій.

Проект дерев'яного будинку

Вартість проекту будинку з дерева багато в чому залежить від матеріалу, який вибирається для побудови, і плану об'єкта.

будинок з бруса
Варіант проекту дерев'яного будинку з бруса

З колоди або бруса можна побудувати не тільки маленький казковий теремок, але і звести величезний царський терем. Також на витрати по будівництву впливає вартість породи дерева.

При будівництві дерев'яних будинків найчастіше застосовують хвойні породи, які мають свої переваги і недоліки:

 1. Ялина - міцна, але схильна до гниття. При високій вологості мало змінює колір.
 2. Сосна - деревина з рівним стовбуром, мало сучків і стійка до загнивання, але через вологість може покриватися синявою.
 3. Модрина, кедр - вологостійкі, міцні, але важкі в обробці матеріали.

Для захисту від вологи, цвілі і іншої псування деревину обробляють спеціальними складами.
Для будівництва невеликого житлового будинку з колоди потрібні болванки товщиною більше 20-24 см. Великий будинок краще зробити з клеєного бруса, але це дорогий матеріал через складну технології виготовлення.

проект дерев'яного будинку
Готовий проект дерев'яного будинку з плануванням поверхів

На відміну від колоди, брус з часом не втрачає форму, більш міцний, слабо всихає і погано проводить тепло. Деревину для будівництва будинку з колоди потрібно заготовлювати взимку, тоді вона буде щільніше. Завдяки спеціальним просоченням - антисептикам і постійного догляду дерев'яний будинок може простояти більше ста років. Причому будови з клеєного бруса більш довговічні, ніж з колод внаслідок технології виготовлення.

Терміни будівництва дерев'яного житлового будинку займають до п'яти місяців. Але це швидше і дешевше в порівнянні з іншими будматеріалами через те, що при зведенні не потрібно застосування спеціальної техніки. Вартість проектів дерев'яних будинків займає на ринку середню цінову нішу.

Проект котеджу з цегли

Цегла - це керамічний камінь, слабо поглинає воду і володіє відмінною стійкістю до вогню і морозу. Це забезпечує термін служби будівель з цегли більший, ніж у бруса - до 150 років.

цегляний будинок
Оригінальний проект будинку з цегли

Для будівництва використовується глиняний і силікатна цегла. Силікатні цеглу більш декоративні, але добре вбирають вологу і менш морозостійкі - тому їх не використовують для зведення фундаменту або цоколя.

Ціна цегли вище в порівнянні з іншими будматеріалами і будівництво з нього вимагає тривалого часу. Цегла дає можливість зробити економним фарбування і зовнішнє оштукатурювання - випал прекрасно захищає від зовнішніх факторів і декоративний.

Останнім нововведенням є будівництво приватних будинків з керамічних блоків.

Один такий блок за розміром дорівнює п'ятнадцяти цеглин. Зведення будинку з цих блоків відбувається швидше в три рази, ніж з цегли, але через ціну на них - на 20% дорожче.

Споруда цегляного будинку площею близько 160 кв. м займає до восьми місяців з перервою на зиму для усадки, тяжкість будови вимагає зведення міцного фундаменту. Проекти будинків з цегли - найдорожчі за ціною в порівнянні з іншими.

Проект будинку з газосилікатних блоків

Газобетон і пінобетон - це блоки з бетону ніздрюватого типу. За своїми характеристиками не поступаються цеглі.

Розрізняються вони не тільки технологією виробництва, але і технічними характеристиками:

 1. Газобетон міцніший, з нього зводять несучі стіни.
 2. Пінобетон гірше вбирає вологу, тому в конструкціях з газобетону можливе виникнення тріщин.
 3. У пінобетону більше усадка через значне вмісту цементу в складі.
 4. На газобетонні стіни краще лягають оздоблювальні матеріали.
 5. Витрати на виготовлення пінобетону приблизно на чверть нижче, ніж газобетону.

Будівництво приватного будинку з цих матеріалів завдяки їх легкості підходить для будь-якого типу грунту - газосиликатні блоки в 3-4 рази легше цегли і в 2 рази - шлакоблоку.

будинок з шлакоблоку
Проект будинку з шлакоблоку

Завдяки цьому можна заощадити на фундаменті - його можливо полегшити. Блоки легко обробляються, мають хороші тепло- і звукоізоляційні характеристики. Ціна на цей матеріал значно нижче, ніж на цеглу. Довговічність житлового будинку з таких блоків становить близько шістдесяти років. Але, якщо зовнішню сторону облицювати і забезпечити гарне провітрювання стін, то будинок з газобетону може прослужити без капремонту навіть до ста років.

Вартість проектів будинків з спіненого бетону залежить від уміння проектувальників зробити оптимальний розрахунок кількості необхідного будматеріалу в залежності від конструкції споруджуваного житлового будинку. Оскільки розмір блоків більше, ніж у цегли, то часу на споруду потрібно буде менше і ціна за кладку вийде приблизно на 30 відсотків дешевше. Для зведення будинку з пористих блоків потрібно від двох до п'яти місяців в залежності від конструкції будівлі.
комірчасті блоки

Проект каркасного будинку

Будівництво за канадською технологією каркасних будинків називають «конструктором» - металевий або дерев'яний каркас обшивається готовими щитами з ОСБ плит. Простір між ними наповнюється шаром утеплювача. За технічними параметрами і довговічності такі будинки перевершують дерев'яні. Вони легші за вагою, ніж будови з газобетону і інших матеріалів, тому не вимагають зведення потужного фундаменту.

Будівництво такого приватного будинку відмінно підійде для нестабільних ґрунтів. Ця найдешевша конструкція, яка фахівцями збирається за кілька тижнів, а під ключ - приблизно чотири місяці. Завдяки нескладної і не важкої конструкції, що дозволяє заощадити на фундаменті, проект каркасних будинків виходить в кілька разів дешевше інших.

Ландшафт під будинком

Для будівництва будь-якого об'єкта важливо знати, що являє собою ландшафт ділянки, з яких типів грунтів складається, як проходять грунтові води. Ці характеристики будуть впливати на вартість проекту. Від них залежить тип фундаменту, і з яких будматеріалів найкраще вести будівництво будинку. Також до початку будівництва потрібно з'ясувати, чи не проходять на ділянці якісь підземні комунікації або магістралі.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:28
0
Наверх