Що робити, якщо у ванній оселилася мокриця

Мокриця у ванній - це, звичайно ж, дуже неприємно. А ще це говорить про те, що тут не все гаразд. Як позбутися від цих відразливих істот і що потрібно зробити, щоб вони надалі не з'являлися у ванній? Розглянемо відповіді на ці та інші питання.

Знайомтеся, мокриця

Мокриці ставляться до найдавнішим жителям Землі, вони поширені по всій планеті. До речі, на латинській мові вони називаються більш красиво і переконливо - оніскіде (Oniscidae). Ці невеликі ракоподібні (а не комахи, як думають деякі люди) в середньому мають довжину тіла близько 2 см.

Що робити, якщо у ванній оселилася мокриця?Біла мокриця у ванній

Вони ведуть нічний спосіб життя, вдень ховаються в укриттях, а з настанням темряви виходять на пошуки їжі. Їдять мокриці рослинну їжу, водорості, а також продукти розкладання, включаючи і останки тваринного походження.

Вони мають характерну зовнішність, по якій їх відразу можна дізнатися: овальне тіло, сегментований панцир і ніжки з боків, по сім з кожного боку. В основному тіла цих істот мають темний колір, але іноді зустрічаються білі мокриці.

Спосіб життя, який ведуть ці ракоподібні, робить їх поява в будинку практично завжди несподіваним для його мешканців.

Мокриця - небезпека в будинку

Чому все прагнуть позбутися від цих істот? Люди інстинктивно не люблять і навіть бояться мокриць, вважаючи, що вони псують рослини і переносять захворювання. Друге поки ніким не доведено, а ось перша дійсно може статися, особливо якщо в будинку, в якому з'явилися ці ракоподібні, є тропічні рослини.

Мокриці живуть і розвиваються у вологому середовищі, зазвичай вони вибирають для своїх колоній місця, покриті прілого листям і позбавлені прямого природного і штучного освітлення. З огляду на, що більшість тропічних рослин в будинках якраз і встановлюються в таких місцях, ймовірність появи тут мокриць досить велика.

Що робити, якщо у ванній оселилася мокриця?Небезпека появи мокриць у ванній

Звідки вони беруться? Мокриць можна принести разом із землею, яку набирають для рослин в парках або скверах, їх можна принести навіть на взутті, повертаючись сирим ввечері. Але найчастіше ракоподібні проникають в будинок через вентиляційні канали з вологих і темних підвалів, де вони повзають дуже багато і де для них створені практично ідеальні умови для життя і розмноження.

Харчуючись в основному рослинною їжею, мокриці можуть завдати шкоди, зіпсувавши коріння таких рослин, як папороті і орхідеї.

Від мокриць може постраждати і коренева система кактусів, тонка і легко пошкоджується.

Крім цього, мокриці можуть пошкодити нависають над самою поверхнею землі листя, проїдаючи в них невеликі отвори. А ще ракоподібні цього сімейства своєю життєдіяльністю ущільнюють поверхню ґрунту, через що порушується обмін речовин і рослина починає псуватися.

Мокриці у ванній

Але найнеприємнішим для людей в мокриці є сам факт їх існування. Увімкнувши світло у ванній і побачивши копошаться під ногами килим з сірих мікроскопічних тіл, які повзають по всій підлозі, рідко хто здатний зберегти самовладання.

У ванній, як ні в жодному іншому приміщенні будинку, мокриці можуть знайти відмінне місце для комфортного життя. Тут велику частину часу темно, багато води, яку мешканці з необережності ллють на підлогу і стіни, через що майже завжди панує вогкість. Ідеальні умови, які багато людей старанно підтримують і культивують.

Що робити, якщо у ванній оселилася мокриця?Мокриці у вентиляційній системі

У ванній кімнаті мокрицям є де розгулятися - у всіх сенсах цього слова. У щілинах під кахлем, під плінтусами, в завалах зі старих речей і посуду, яку багато господарів складають під ванну через брак вільного місця. Скрізь, де темно і сиро, вони будуть жити і розмножуватися, розповзаючись по всьому будинку.

Особливо часто мокриця у ванній заводиться в старих будинках, де постійно течуть труби і часто відбуваються прориви систем каналізації та водопостачання. Крім того, вони можуть з'явитися і після того, як квартиру затопили сусіди зверху. Сирість між стінами стає ідеальною умовою для розмноження цих дрібних істот.

Тому питання, як вивести мокриць, для більшості людей став дуже важливим.

Як з ними боротися

Спіймати мокрицю просто, для цього достатньо поставити перед нею ногу і вона завмре, прикинувшись мертвою. А ось позбавитися від них набагато складніше, тут мешканцям будинку доведеться потрудитися. Потрібно забратися у ванній, висушити феном підлоги і стіни, викинути на смітник все сміття, закрити щілини в підлозі і загерметизувати стики між ванною і стінами.

Але як боротися з мокрицями, якщо вони колонізували підвал і звідти проникають в квартиру? Для цього можна використовувати народні, перевірені роками засоби. Природною пасткою для окупантів стануть картоплини з вирізаними в них отворами. Мокриці зберуться в них, і все, що залишиться зробити господареві, - зібрати пастки і викинути на смітник.

Ще один засіб - пастка з березового віника. Досвідчені мисливці на домашню дрібниця радять ставити його на ніч у ванній. Залучені листям істоти заползут в нього, а вранці треба акуратно винести і позбутися від мокриць, витрусивши на вулиці.

Що робити, якщо у ванній оселилася мокриця?Створення пастки для мокриць

Крім того, від мокриць допоможуть різного роду обприскування:

  • суміш перцю, тютюну і кухонної солі (в рівних пропорціях) наноситься на 8 годин, після чого змивається слабким розчином хлору з водою;
  • хлорний розчин (40-50 мл на 1 л води); ретельно вимити і стежити, Не дозволяйте домашнім тваринам потрапили в приміщення;
  • розчин борної кислоти.

Але ці кошти вимагають переділеному зусиль, тому більшість людей вибирають сучасні хімічні препарати, щоб позбутися від мокриць. Це можуть бути як препарати загального впливу, такі як "Таракс", або універсальний гель-приманка "Schabengel".

Окремо доведеться боротися з мокрицями в грунті. Для цього в магазинах, що продають квіти і садовий інвентар, можна придбати спеціальні засоби від шкідників типу "Грім" або "Ідеал". Але при покупці краще всього проконсультуватися з продавцем, щоб не нашкодити рослині.

Опубликовано: 3-04-2020, 13:29
0

Похожие статьи


Наверх