Як ефективно позбутися від чешуйніци у ванній

«Доповз він» до наших днів з палеозойської ери цукрова чешуйніци - маленьке безкрила комаха (з тільцем в довжину 1 - 2 см), покрите лусочками, на хвостику є три відростка, а на голові - два вусики. Чешуйніци у ванній, як позбутися від комахи - крик душі багатьох домогосподарок. Харчується істота тими продуктами, що мають в своєму складі полісахариди і крохмаль: борошном, клеєм, крохмалем, тканиною, папером, не гребує і мертвими комахами.

Заходи профілактики

У природних умовах оптимальним режимом проживання для неї є той, при якому одночасно поєднуються три умови: волога, тепло і темрява. У закритих приміщеннях воліє аналогічні умови. Світла вона не переносить, тому ніч для неї - час неспання. пересувається швидко.

В цілому для людини чешуйніци, які з'явилися у ванній кімнаті, не такі небезпечні, скільки вони псують естетику ванній своєю присутністю через відразливого зовнішнього вигляду.

Як ефективно позбутися від чешуйніци у ванній?Ось так виглядає чешуйніци

Як боротися і які заходи для цього прийняти, якщо завелися чешуйніци у ванні? Позбутися від мокриць досить не просто. Потрібно докласти чимало зусиль і застосувати незвичайну винахідливість розуму, щоб вивести мокриць. Іноді доводиться задіяти одразу кілька відомих способів боротьби. Але це того варто, якщо є намір ліквідувати назавжди ця комаха. Особливо потрібно подбати про заходи профілактики проти появи мокриць у ванній кімнаті.

Попередить появу мокриць регулярне протирання у ванній пилу. Обов'язково слід перевірити і наявність конденсату на трубах. Так як ідеальними умовами проживання чешуйниц є пил і волога, то розмножуються в такому середовищі вони дуже швидко.

Після кожного відвідування слід провітрювати ванну і робити це потрібно постійно. Це забезпечить більшу сухість приміщенню, що виключить появу чешуйниц.

Для боротьби з чешуйніци потрібно приготувати необхідні засоби боротьби:

  • теплової вентилятор;
  • інсектицидні аерозолі;
  • борну кислоту;
  • купорос мідний;
  • крейда;
  • засіб, який містить хлор в своєму складі (наприклад, білизну).

Як боротися з чешуйніци?

Якщо в туалеті і ванній почали повзати чешуйніци, то вивести їх можна. Для цього слід перевірити всі вентиляційні шахти на предмет їх працездатності. У разі їх засмічення, необхідно вдатися до прочищення. Не зайвим буде пристрій ще однієї вентиляції. Просушування всіх ділянок з підвищеною вологістю добре сприяє застосування вентилятора. Опинившись в сухому середовищі, яйця мокриць просто не виживуть.

Чешуйніци не пристосовані жити і при зниженні температури понад 21 градусів. Якщо приміщення обладнане вікном, то в холодну пору року має сенс відкрити навстіж вікно і надати можливість свіжого повітря значно охолодити приміщення.

Сприяє виведенню мокриць з приміщень сантехнічного призначення і грунтовна генеральне прибирання. При виконанні прибирання обов'язкова умова - очищення цвілі на всіх поверхнях. Грибок і пліснява добре очищаються за допомогою хлорсодержащего розчину. При цьому процентне співвідношення хлору в засобі повинно бути неодмінно висока.

Як ефективно позбутися від чешуйніци у ванній?Проведення прибирання у ванній проти комах

Хлорсодержащий розчин можливо замінити на мідний купорос і їм вже обробити всі нещасливі місця в приміщенні. Оброблені мідним купоросом станів і статеві поверхні потрібно просушити із застосуванням вентилятора.

Підлога в приміщенні ванною треба промити водою, в яку завчасно додано деяку кількість столового оцту.

На всіх ділянках і кутах в приміщенні, де відзначається найбільша схильність вологи, потрібно провести обробку інсектицидними аерозолями. Після пари годин після обробки в приміщенні слід виконати доскональне провітрювання.

Як ефективно позбутися від чешуйніци у ванній?Обробка аерозолями проти комах

Приготування і застосування розчину з крейди і борної кислоти теж може посприяти прискоренню процесу цькування мокриць. Для змішування компоненти підбирають пропорційно, де 80% відводиться крейди, і лише 20 - борної кислоти.

Наведеним складом обсипають все ділянки, де найчастіше спостерігаються плазують мокриці. З особливою ретельністю слід обсипати місця під ванною і під унітазом. Після тижня виконану процедуру слід відтворити заново.

Народні засоби

Для боротьби з мокрицями часто використовують пастку, яку легко виготовити зі скляної банки. Підшукавши відповідну банку зі скла, її щільно обмотують непрозорою тканиною, папером, ізоляційною стрічкою або скотчем. Всередину ємності опускають що виділяють аромати «ласощі» (це може бути часточка яблука або будь-якого фрукта). «Забувають» цю пастку на ніч у ванній.

Забратися в банку для комахи не становить труднощів, а ось виповзти назад - вже для нього проблема (слизьке скло не дозволить йому цього зробити). Варіант зі знищенням - для кожного на свій розсуд.

Як ефективно позбутися від чешуйніци у ванній?Пастка для комах з паперу

Інший не менш ефективний спосіб - капкан з зім'ятою папери. Для його виготовлення підійде будь-який купу старого паперу, в тому числі і купа звичайних газет. Хоча в цій ситуації буде вистачати і одного номера газети. Її завчасно мнуть і змочують водою. На ніч саморобний грудку залишають лежати на підлозі в туалеті, де мокриці з задоволенням облюбують собі нове місце проживання. А на світанку їх можна взяти «на гарячому». Чи не рекомендовано розгортати папір: комахи досить виверткі і спритні. Краще буде викинути згорток далеко від дому або спалити його відразу ж.

Не нехтуйте простими порадами щодо профілактики: регулярно витирайте пил і утворюється конденсат, своєчасно провітрюйте приміщення. Так ванна і туалет не стануть перезволожувати, і комахою доведеться піти з приміщень назавжди.

Спочатку можна спробувати самостійно застосувати вище описані способи боротьби з чешуйніци.

При марності оних доведеться все-таки запросити дезінсектор.

Опубликовано: 2-04-2020, 18:42
0

Похожие статьи


Наверх