Тепла підлога у ванній кімнаті

Встановлення теплої підлоги у ванній кімнаті - спосіб зробити це приміщення комфортнішим і безпечнішим. Всупереч поширеній думці, тепла підлога є економним і доступним доповненням. Є різні види підігріву для установки у ванній кімнаті, у кожного з них є свої переваги і недоліки. Знаючи, чим відрізняються різні різновиди теплих підлог можна підібрати оптимальний варіант і зробити житло більш затишним і комфортним.

Чи потрібен тепла підлога у ванній кімнаті

Як правило, при установці теплої підлоги в житловому приміщенні багато хто не наважується робити це у ванній кімнаті по ряду причин. Деякі вважають, що в цьому приміщенні мешканці знаходяться найменше часу, тому таке вкладення не є розсудливим. Але по факту, з огляду на експлуатаційні особливості ванної кімнати, тепла підлога найбільше потрібен саме в цьому приміщенні.

Так як у ванній кімнаті завжди підвищена вологість, теплі підлоги допоможуть змінити ситуацію і суттєво скоротити кількість вологи, що не тільки сприятливо позначиться на мікрокліматі в квартирі, але ще і дасть масу інших переваг. Але це далеко не єдина причина, чому тепла підлога так потрібен у ванній кімнаті. Є, як мінімум, 7 аргументів на користь установки теплої підлоги.

Тепла підлога у ванній кімнаті

 1. Тепла підлога робить ванну кімнату безпечніше, особливо для дітей і людей похилого віку. Так як волога з плитки буде швидко випаровуватися, ризик посковзнутися, впасти і отримати травму, буде зведений до мінімуму.
 2. Тепла підлога - відмінна профілактика алергічних реакцій, адже він швидко висушує вологу і перешкоджає появі цвілі і розмноження небезпечних хвороботворних бактерій, позбавляючи їх сприятливого середовища.
 3. Тепла підлога в рази комфортніше і приємніше. Стає після гарячої ванни або підбадьорливого душу набагато приємніше на підігріту поверхню.
 4. Тепла підлога буде підтримувати завжди оптимальний рівень вологості в приміщенні, за рахунок чого обробка прослужить в рази довше.
 5. У будинках, де у ванній кімнаті встановлений тепла підлога не буде необхідності постійно боротися з вогкістю і іншими негативними наслідками цього явища.
 6. За рахунок статі з підігрівом у ванній буде в рази тепліше, ніж якщо використовувати настінний полотенцесушитель або обігрівач. Тепле повітря піднімається вгору і розподіляється рівномірно.
 7. Тепла підлога - економічне рішення, яке не вимагає регулярного ремонту і дозволяє істотно економити в опалювальний сезон.

Як можна бачити, установка теплої підлоги у ванній кімнаті несе в собі відразу безліч переваг. І в цілому це досить комфортно, адже тепла підлога робить використанні ванної кімнати ще більш приємним, підкреслює атмосферу затишку.

Важливо! Якщо встановлюється тепла підлога у ванній кімнаті, немає необхідності продумувати монтаж інших різновидів опалення. Якщо потрібно щось для сушіння білизни, досить придбати електричний полотенцесушитель, який можна буде включати в міру необхідності, а в решту часу тримати вимкненим.

Різновиди теплої підлоги

Якщо говорити про типи теплої підлоги, то їх всього два - електричний і водяний. Але існує чотири основних технології установки теплої підлоги, які використовуються у всьому світі. Вони відрізняються за принципом функціонування. Щоб визначити який тип підійде краще для ванної кімнати, варто дізнатися базову інформацію про кожного різновиду підігріву для підлоги.

Інфрачервоний підігрів

Найпопулярніший тип нагрівальних елементів для підлог - інфрачервона плівка, що складається з декількох шарів. Причини популярності - легкість установки і економність. Інфрачервона підкладка для теплої підлоги працює за принципом випромінювача - вона виробляє ІК-промені, які забезпечують рівномірний обігрів всієї поверхні підлоги. Переваги, вигідно виділяють інфрачервоний тепла підлога:

 • економність у використанні - на кожен квадратний метр витрачається не більше 50 Вт;
 • тепло розподіляється рівномірно, при цьому не відбувається пересихання повітря;
 • інфрачервона плівка абсолютно безпечна і не становить загрози для здоров'я;
 • встановлювати таке обігрів найпростіше, для цього не потрібно ніяких спеціальних інструментів, знань і навичок;
 • використовувати такий підігрів можна не менше 20 років, причому без ремонту і сервісного обслуговування.

Тепла підлога у ванній кімнаті

Увага! Існує думка, що інфрачервоний підігрів для підлоги небезпечний для здоров'я людини і навіть може провокувати розвиток раку. Це не більше, ніж міф. Вчені досліджували вплив інфрачервоних променів на здоров'я людини і не виявили ніякої загрози для здоров'я.

Водяна тепла підлога

Ще недавно водяна тепла підлога вважався найпопулярнішим, але на сьогоднішній день існують більш економічні і прості за принципом роботи варіанти. Водяна теплова система забезпечує нагрів за рахунок труб, які монтуються під покриття для підлоги і бетонується, або ж встановлюється в пінополістирольні пластини. У трубах циркулює нагріта вода або інші рідини, в залежності від типу системи.

Тепла підлога у ванній кімнаті

Водяна тепла підлога може нагріватися за рахунок електричної енергії, або ж підключатися безпосередньо до основної системи опалення - газовому або твердопаливного котла. Плюси водяної теплої підлоги:

 • довговічність - система встановлюється на один десяток років;
 • безпеку;
 • можливість проведення труб по всій площі приміщення, без побоювання за збереження меблів;
 • можливість використовувати будь-яке фінішне підлогове покриття.

Але є і недоліки - монтаж водяної теплої підлоги складно виконати непрофесіоналові. Крім того, спочатку доведеться пристойно витратитися, щоб закупити все необхідне для установки підігріву.

Увага! Водяна тепла підлога - це відмінне рішення для особняків і приватних будинків з автономним опаленням. Але в таких ситуаціях краще планувати монтаж обігріву на етапі проведення трубопроводу.

Кабельна система підігріву

Одним з популярних і універсальних варіантів для установки в ванну кімнату вважається кабельний тепла підлога. Він складається з трьох складових - кабельний нагрівальний елемент, датчики температури і терморегулятори. Переваги кабельного теплої підлоги:

 • можливість монтувати різними способами;
 • порівняно низька вартість установки і обладнання;
 • висока температура нагрівання;
 • безпеку за умови правильного монтажу;
 • довговічність.

Тепла підлога у ванній кімнаті

Встановлення теплої кабельного статі дає незалежність від систем централізованого опалення в багатоквартирних будинках і дозволяє підтримувати оптимальну температуру в приміщенні навіть у холодні зими. Але є і мінус - монтаж кабельних систем підігріву підлоги є трудомісткою справою, виконати його самостійно зможуть тільки ті, хто має досвід в цій справі і відповідні навички.

Термомати

Це оптимальний варіант підігріву для тих, хто хоче встановити теплу підлогу самостійно, але при цьому не володіє складними технічними навичками роботи з кабельною системою. Це вже готовий кабельний тепла підлога, покритий декількома шарами ізоляції. Його можна без обмежень розстеляти під підлогове покриття по всій площі приміщення. Основні переваги:

 • відсутність складнощів в установці;
 • порівняно низька ціна;
 • надійність і необмежений термін служби;
 • можливість монтажу під всі різновиди підлогових покриттів;
 • економія електроенергії;
 • стійкість до вологи.

Тепла підлога у ванній кімнаті

Термомати недорогі, з огляду на те, що при самостійному монтажі електричного статі, довелося б витратитися на багато інші комплектуючі, крім кабелю. Але термомати дозволяють заощадити, тому що оплата буде здійснюватися тільки за готову конструкцію.

Важливо! Встановлювати термомати можна в шар плиткового клею у ванній кімнаті. Монтаж обігріву такого типу несуттєво змінить висоту підлог. 

Підлогове покриття для теплої підлоги

Визначившись з вибором системи підігріву підлоги необхідно приступити до підбору підлогового покриття. Важливо розуміти, що потрібно буде враховувати не тільки вимоги, що пред'являються покриттям, використовуваним на системах підігріву. Також потрібно враховувати правила вибору підлогових покриттів для ванної кімнати. Наприклад, тут не бажано використовувати не вологостійкий ламінат, бамбуковий паркет і пробкові підлоги. Це знає кожен, але також є і інші правила. Заборонено використовувати на системах підігріву такі покриття:

 • лінолеум;
 • ламінат;
 • ковролін;
 • ПВХ-плитка.

Тепла підлога у ванній кімнаті

Всі ці покриття не підходять не тільки для теплої підлоги, але ще і не дуже гарні для укладання у ванній кімнаті. Є ще один варіант - це дерево. Сьогодні популярно використання дерев'яних підлог у всьому будинку, і ванна кімната не виняток. Однак, дерево - не найкращий варіант для підлоги з підігрівом. Справа в тому, що через постійне нагрівання воно швидко прийде в непридатність. Максимальна температура нагріву дерева - 27 градусів. Тому немає сенсу під дерев'яну підлогу встановлювати підігрів, так як це будуть марно витрачені кошти.

Кращі варіанти покриттів:

 • кахель;
 • керамічна плитка;
 • Наливна підлога;
 • керамограніт.

Важливо! Установку підігріву краще робити на етапі ремонту, так як в противному випадку доведеться зіпсувати не тільки підлогове покриття, але і частково обробку стін, а це додаткові витрати.

Знаючи основні відмінності всіх типів підігріву для підлог можна вибрати оптимальний варіант для ванної кімнати, який забезпечить тепло і безпеку в цьому приміщенні. Деякі рішення можуть бути реалізовані самостійно, але важливо спочатку оцінити складність монтажу, щоб не зіпсувати систему обігріву в разі помилки при установці.

Опубликовано: 29-03-2020, 16:36
0

Похожие статьи


Наверх