Як зробити наливну підлогу в ванній

Наливна підлога у ванній є ультрасучасним виглядом благоустрою цього важливого приміщення. Він є надійним, практичним і естетичним покриттям підлоги. Звичайно, краще, якщо такі роботи проводить фахівець, але і зробити наливна підлога своїми руками цілком можна.

Особливості покриття

Наливна підлога для ванної кімнати, або, як його іноді ще називають, рідкий лінолеум, являє собою спеціальне покриття для підлоги на основі полімерних сумішей. Воно накладається на підготовлену поверхню в рідкому стані, а після застигання набуває необхідні властивості міцності. Таке покриття має ряд безсумнівних переваг.

Як зробити наливна підлога у ванній?Оригінальний наливна підлога в морському стилі

Матеріал, з якого формується наливна підлога, повністю відповідає умовам, які виникають у ванній кімнаті. У покриття прекрасна водостійкість, стійкість до впливу пара, підвищеної температури і перепаду температур. Наливна підлога у ванній не вимагає додаткових гідроізоляційних і пароізоляційних шарів. На поверхні матеріалу не розлучаються мікроорганізми, бактерії, цвіль, грибки. Її легко можна підтримувати в повній чистоті із застосуванням будь-яких стандартних миючих засобів. Наливна підлога у ванній своїми руками має достатню міцність і стійкість до стирання, довговічний.

До недоліків розглянутих підлог можна віднести необхідність ретельної підготовки основи. Крім того, процес накладення більшості складів вимагає суворого дотримання заходів безпеки. У рідкому стані вони токсичні та вогненебезпечні. У той же час після затвердіння ці недоліки зникають, і покриття стає абсолютно безпечним для людини, навіть при впливі високої температури.

Вибір матеріалу для підлоги

В даний час пропонується кілька варіантів складів наливної підлоги в ванну:

 1. Полімерцементні суміші виготовляються на базі бетонного розчину (цемент, пісок, щебінь) з введенням полімерного сполучного речовини. Найчастіше такий склад використовується в якості вирівнюючого шару для подальшого накладення зовнішнього покриття.
 2. Поліуретановий склад відноситься до полімерному типу наливних підлог. Такі склади є однокомпонентними, але застигають тільки при певній вологості повітря в приміщенні. Покриття має високу механічну міцність і хімічну стійкість. Хороші естетичні параметри дозволяють проводити його укладання без додаткового декорування.
 3. Інший варіант полімерного складу - епоксидна суміш. Технологія передбачає введення 2 компонентів - смоли і затверджувача. Вони володіють чудовою стійкістю: як хімічної, так і до зносу. Однак слід пам'ятати про крихкість такого покриття при ударних навантаженнях.

Дизайнерські рішення

Перевагою полімерних наливних підлог є те, що їх склад можна підібрати за кольором, що забезпечує можливість застосування без додаткових елементів, що декорують. Вибір колірної гами слід проводити з урахуванням загального стилю оформлення приміщення. Найбільшого поширення знаходять нейтральні теплі тони, але в моду входять яскраві насичені кольори.

Як зробити наливна підлога у ванній?Матовий наливна підлога

Поєднанням різних кольорів можна створити підлоговий орнамент або візерунок.

Тренд сучасної моди - 3D технологія. Спеціальний візерунок наклеюється на бетонну стяжку підлоги, а зверху заливається прозорий або тонуючий полімерний склад. За допомогою такої технології виконуються ексклюзивні підлогові покриття, справжні витвори мистецтва. Користуються популярністю такі варіанти: рибки у воді, черепашки або галька на дні. Користується попитом також технологія флоковим підлог, коли забезпечується імітація натурального каменю, особливо популярні структури граніту і мармуру. Можна забезпечити глянсовий підлогу з ефектом внутрішнього блиску різного кольору.

Виготовлення наливної підлоги

Інструмент, який слід підготувати для укладання наливної підлоги:

 • шліфувальна машина;
 • порохотяг;
 • міксер будівельний;
 • шпатель;
 • раклей;
 • ємність для заливки;
 • рівень;
 • рулетка;
 • кисть малярська;
 • валик малярний;
 • голчастий валик.

Як зробити наливна підлога у ванній?Створення наливної підлоги своїми руками

Наливна підлога у ванній кімнаті можна укласти своїми руками. Для цього необхідно виконати кілька обов'язкових операцій:

 1. Перший крок - ретельна підготовка поверхні стяжки, або чорнової підлоги, до заливання. Вирівнювання підлоги проводиться цементним складом марки не нижче М-200. Після застигання поверхневого шару його вологість повинна становити не вище 4,5-5%. На поверхні не допускається тріщин, вм'ятин. Ретельно прибираються бруд, пил і масляні плями (бажано із застосуванням пилососа).
 2. Другий етап - грунтування чорнового підстави за допомогою суміші на полімерній основі. В якості грунтовки використовується спеціальний лак, який наноситься 2 шарами.
 3. Після грунтовки проводиться шпаклівка поверхні для усунення будь-яких поверхневих дефектів.
 4. Важливий етап - заливка першого, підстилкового наливної шару завтовшки 1,6-2,5 мм. Як правило, він виконується із суміші для наливної підлоги з додаванням кварцового піску.
 5. Заливка наливної підлоги здійснюється смугами з рівномірним розподілом по всій площі підлоги за допомогою раклі або шпателя. Для усунення можливих повітряних включень залита маса обкатується валиком голчастого типу.
 6. Завершальний крок - закладення всіх зазорів, повне вирівнювання. Деформаційні шви, які формуються уздовж стін по всьому периметру ванною, заповнюються спеціальним герметизуючим речовиною.

Повна товщина наливної підлоги у ванній становить близько 4-7 мм, але зазвичай витримується в межах 1,8-3 мм. Повне затвердіння і припинення виділення токсичних речовин відбувається через 15-16 діб, після чого і можна вважати роботу закінченою.

Наливна підлога у ванній - це сучасний і практичний спосіб підлогового покриття. Така підлога можна зробити своїми руками при дотриманні деяких обов'язкових умов і заходів безпеки.

Опубликовано: 2-03-2020, 14:47
0

Похожие статьи


Наверх