Як встановити ексцентрики для рушників

Ексцентрики для рушників є однією з важливих деталей ванної кімнати. У будь-якій ванній кімнаті на сьогоднішній день можна зустріти такий необхідний атрибут, як полотенцесушитель. Це нагрівальний пристрій, що дозволяє висушити рушники після прийняття душу, підтримати температуру у ванній кімнаті, зігріти одяг для надягання після душа. І так як ванна кімната при ремонті, як правило, є найбільш проблематичною зоною квартири, тому що на обмеженому просторі проходять комунікації, то до вибору та встановлення обладнання варто підійти з особливою ретельністю. Тим більше що рушникосушки безпосередньо пов'язані з гарячою водою, і найменша несправність може привести до небажаних наслідків.

Фітинги для сушки для рушників

Фітинги - це всілякі кріплення і сполучні частини трубопроводу, які встановлюються при відгалуженні, необхідності переходу з одного діаметра на інший, і при необхідності частої збірки-розбирання труб. Основною функцією, яку виконує фітінг для сушки для рушників, є герметизація переходів і кріплень трубопроводу. Підбір цих допоміжних елементів прямо пов'язаний з довговічністю встановленого обладнання і для рушників представлений поруч заглушок, відводів, розгалужень і перехідників.

Ексцентрики для рушників

Ексцентрики для рушників є деталі конструкції, необхідні для врізки нового обладнання в систему гарячого водопостачання або опалення. Зовні вони представляють собою Z-образні перехідники зі зміщеними осями частин з нанесеною різьбою.

Так як сучасна сантехнічна промисловість представляє досить великий вибір обладнання, і, зокрема, полотенцесушителей, то періодично доводиться стикатися з проблемою невідповідності осьового відстані труб трубопроводу і устаткування або розбіжності діаметра труб.

Як встановити ексцентрики для рушниківсучасні рушникосушки

У подібних випадках пряма врізка обладнання в водопровід виключається і доводиться використовувати перехідники - ексцентрики.

Установка ексцентриків - це основна частина монтажу полотенцесушителя, яка має два етапи. Перший - це безпосередньо накручування ексцентриків і коректування відстані від стіни і т.д., а другий - це власне, установка обладнання, яка передбачає використання ущільнювачів, гідроізоляції та інших ізоляційних матеріалів.

Процес установки обладнання

  1. До початку проведення монтажних робіт необхідно перекрити подачу води, інакше монтаж почнеться з затоплення. І на першому етапі відбувається ручна підгінним збірка всіх елементів конструкції. Це робиться для попередньої перевірки того, що всі деталі підходять один до одного, в конструкції немає перекосів і на всіх кріпленнях різьблення накручується без проблем.
  2. Наступним важливим етапом є накладка ущільнювача. Ексцентрик має два виходи різного перетину, намотувати матеріал ущільнення рекомендується на вихід меншого перетину. Ущільнювач може бути лляної або фторопластовий, вони різняться за способом укладання і герметизаційних властивостями. Так, лляна стрічка або нитка передбачає використання другого герметика у вигляді пасти або силіконового для різьбових з'єднань.
  3. Далі проводиться ручна установка ексцентрика. Ця частина монтажу має перевірочне значення, потрібно перевірити, чи рівно накручується різьблення і не зім'яла чи герметик. В останньому випадку доведеться конструкцію розібрати і накласти герметизаційних матеріал за новою.
  4. І тільки при повній впевненості в надійності конструкції можна вкручувати ексцентрик за допомогою гайкового ключа і кріпити полотенцесушитель на його законне місце. Далі місце з'єднання з водопровідними трубами ховається за допомогою установки відбивачів.

Відбивач для сушки для рушників - це металеве кільце, що має чисто декоративне значення. Воно закриває місце врізки труб для додання їм більш естетичного та закінченого вигляду. Процес установки декоративних деталей не несе особливої ​​складності і в залежності від порядку складання конструкції існує два види відбивачів.

Як встановити ексцентрики для рушниківВідбивач для сушки для рушників

Звичайний відбивач є нерознімне металеве кільце, яке встановлюється на початку складання устаткування, надівши на ексцентрик.

Проблема в тому, що такі відбивачі досить складні в кріпленні, так як заважають подальшій збірці всіх інших елементів конструкції. Таке кільце може бути різної глибини і ширини, при цьому будучи цілісним елементом без будь-яких прорізів і отворів. Завдяки цьому зовнішній вигляд його більш привабливий.

Коли по ряду причин установка нероз'ємного відбивача є неможливою, використовується роз'ємний відбивач. Те ж кільце, тільки має проріз, яка дозволяє розділити його на дві частини для зручності використання. Такі відбивачі встановлюються на фінальному етапі монтажу, коли основна конструкція давно зібрана. Завдяки тому, що його можна розкрити, роз'ємний відбивач дуже легко встановлюється. Один невеликий недолік у вигляді ледве помітною лінії стику половинок відбивача навряд чи здатний затьмарити безсумнівний плюс - легкість установки.

Загальні рекомендації по установці полотенцесушителей

У місцях з'єднання нової конструкції із загальною мережею, тобто на місці установки ексцентриків, при тривалому використанні може утворитися текти. Такі небажані явища можна попередити за допомогою установки перед початком монтажу паронітових прокладок. Цей матеріал вибраний невипадково, серед інших він має найбільшу стійкість до високих температур. Прокладка вставляється в трубу стояка, ну а потім вже йде герметизація перехідних з'єднань.

Вибирати полотенцесушитель, кріпильні та перехідні елементи краще з антикорозійного матеріалу, так як сусідство з гарячою водою, в якій можуть траплятися бульбашки повітря, явно не піде на користь обладнання для ванної кімнати. А внутрішню корозію труб зупинити неможливо, тоді процес монтажу буде повторюватися досить часто.

Для повного висихання герметика необхідно близько 2 ч. Після закінчення цього часу можна випробувати нову систему і відкривати подачу води. На цьому етапі дуже важливо поспостерігати за тим, як веде себе нове обладнання і чи немає течі на всіх ділянках. Краще витратити зайвий час відразу і попередити можливі неполадки. Звичайно, вода може не лити струмками, тому варто перевірити з'єднання папером або тканиною, на якій добре видно волога. Всі з'єднання повинні бути абсолютно сухими.

Опубликовано: 7-03-2020, 10:48
0

Похожие статьи


Наверх