Що робити, якщо не відчиняються двері пральної машини

Що робити, якщо не відчиняються двері пральної машини? Це досить часта проблема, і статися закупорка люка може за різних обставин. Головне - не панікувати, а дотримуватися спокою і терпіння. Проблему може вирішити майстер по ремонту машин-автоматів.

Особливості роботи пристрою

Сучасна пральна машина-автомат є видом побутової техніки. Такий виріб вдосконалено і працює на основі програмного забезпечення та механізмів високої точності і якості. Автоматичне обладнання самостійно замочує, стирає, попестити і віджимає білизну, причому підходить до кожного виду прання. Перед пранням користувач вибирає режим, наприклад: "Бавовна", "Бавовна швидко", "Пухова ковдра", "Делікатне прання", "Дитячі речі", "Швидке прання 30 хвилин". Також можна контролювати температуру прання починаючи від холодної води і до 95 ° С і швидкість віджиму від 400 до 800 оборотів.

Що робити, якщо не відчиняються двері пральної машини?Сучасна пральна машина-автомат

Така пральна машина виконує всі функції прання і є незамінною помічницею в кожній родині. Як же прикро, коли щось виходить з ладу, наприклад, блокується двері або люк для горизонтальної завантаження одягу. На пластину в автоматі призначене для заповнення прального барабана, дверцята або люк закривають цей отвір. Однією з головних функцій під час прання білизни є блокування дверцят, яка щільно прилягає до гумки і за допомогою сили вакууму щільно зачиняє люк. Бувають такі випадки, коли двері у машинки-автомата блокується з незрозумілих для господарів причин, і щоб відчинити її, необхідно не поспішати. Головне - не поспішати, не смикати двері, не застосовувати фізичну силу, краще взяти інструкцію до своєї машини і прочитати всі можливі причини поломок.

Причини, за якими пральна машина не відкривається

На початку процесу прання програма блокує люк з метою безпеки. Для чого існують такі заходи? Розглянемо ситуацію, коли ви вирішили попрати білизну і завантажили його в автомат, після чого вибрали режим прання "Бавовна" і температуру 90 ° С, натиснули "Пуск" і пішли займатися своїми справами. В цей час вашій дитині стало цікаво подивитися, що ж там відбувається, він відкрив дверцята, і вся вода з машинки вилилася йому на ноги. Такий досвід дуже небезпечний для здоров'я, тому в програмі встановлено, що на початку роботи автомат блокує двері, а після прання відкриває.

Що робити, якщо не відчиняються двері пральної машини?Програма блокування люка пральної машинки

Така система блокування є абсолютно у всіх машин-автоматів. Для того щоб відкрити люк, потрібно процес зупинити, і протягом 1 хвилини програма розблокує двері. Блокування машини після прання існує також для безпеки користувача, так як автоматична програма може швидко відкрити дверцята, а людина, що стоїть поруч, почавши діставати рукою білизна, коли барабан ще крутиться, може отримати травму. Крім того, після прання білизни барабан і всі механізми сильно нагріваються, тому автомату слід давати час для самостійної розблокування і охолодження. Обов'язково після закінчення прання почекайте 1-2 хвилини. Тоді у вас не буде виникати питання, чому пральна машина не відкривається.

Другий і дуже серйозною причиною, при якій не відкривається дверцята пральної машини, є виключення електроенергії або сильний стрибок напруги. Турбуватися в такій ситуації не варто, так як блокування програми відбувається для безпеки користувача. Розглянемо ситуацію, коли у вас вдома різко відключили світло, а ви не знаєте про це і просто подумали, що машинка виконала свої функції. Ви підійдете до пристрою і відкриєте двері, при цьому вода з піною поллється на вас, що може бути небезпечно, якщо вона гаряча. Якщо ж дверцята пральної машини не відкриється, ви зрозумієте, що стався збій в системі, і будете шукати причину в іншому. Коли відбудеться включення електроенергії, автомат не почне прання сам, слід вибрати програму і натиснути "Пуск". Наприклад, можна буде вибрати "Прання швидко", почнеться новий процес, і тільки після його завершення люк відкриється.

Якщо двері пральної машини не була відкрита, слід враховувати і можливу поломку автомата.

Що робити, якщо проблема викликана поломкою, і як це визначити?

Спочатку подивіться всередину барабана - чи немає там води або густої піни від прального порошку. Якщо є, то поломка викликана неможливістю злити воду, а дверцята пральної машини заблокована з метою безпеки людини. Причиною цього може бути:

  1. Засмічення, наприклад, потрапляння ниток або білизни в блокування автомата, при цьому слід акуратно зняти двері, відкрутивши два самореза, рукою обмацати гумову манжету, можливо, що під неї затягнуло предмет одягу. Дістати річ з машинки, руками обстежити модуль блокування, якщо з нього стирчать нитки, то його доведеться відкручувати і міняти на новий, але для такої операції краще запросити фахівця.
  2. Керуючий модуль системи блокування відмовився працювати. Система блокування є складним і корисним винаходом, якби її не було, то в результаті збоїв відбувалися б часті потопи. Блокування працює на основі барометричної камери, яка реагує на воду і автоматично закриває замок. При правильній роботі блокування при наявності води в пральній машині дверцята не відкривається. Якщо ж в установці з'явилася бруд, то пробка і повітря не будуть рухатися, відповідно, відкрити люк не вийде.

Що робити, якщо не відчиняються двері пральної машини?Поломка дверцята машини для прання

Якщо ви вирішили відремонтувати пристрій блокування самостійно, слід зняти обід, що фіксує двері, і з правого боку відсунути манжету. Просуньте руку в отвір, відкрутіть саморізи і витягніть блокування. На це місце слід встановити нову автоматичну блокування і обов'язково перевірити роботу з новим обладнанням. Щоб перевірити справність, слід просто випрати що-небудь. При правильній установці такого виробу система блокування повинна самостійно спрацювати при виборі програми прання.

Рекомендації фахівців

Можливо, що вийшов з ладу датчик води, така поломка є дуже серйозною, для її усунення слід викликати майстра.

Чи не відкривається люк через поломки ручки дверки. Частою причиною може бути зношеність деталей через довгого терміну експлуатації, при цьому відкривати двері довелося за допомогою її поломки. Зношеність замку блокування часто призводить до заїдання, а потім і до поломки. У такій ситуації можна самостійно зняти дверцята з петель, розкрутити механізм ручки, при цьому переконаєтеся, що фіксатор блокування справний. Якщо виправити становище фіксатора вийде, то скрутіть ручку гвинтами і прикрутіть дверку на місце. Якщо фіксатор поламався, то слід викликати майстра і ремонт довірити професіоналу.

Що робити, якщо не відчиняються двері пральної машини?Поломка ручки дверки

Поломка в програмному забезпеченні автомата відбувається через неправильну роботу датчика рівня води. Він може подавати неправильні сигнали в програмне забезпечення машинки, тому буде спрацьовувати блокування. Ще блокування може спрацювати через несправності блоку управління в автоматі. У такій ситуації потрібно перепрошити інтелектуальний модуль автомата, і ваша проблема буде вирішена. Тільки обов'язково це заняття потрібно довірити фахівцям.

При будь-яких проведеннях огляду і ремонту пральної машини необхідно відключати її з мережі, не застосовувати фізичну силу, не розкручувати деталі, не маючи ніяких навичок в ремонті. Для ремонту своєї машини запрошуйте тільки досвідчених фахівців з ремонту сучасної побутової техніки. Майстер не тільки швидко виправить ситуацію, але і пояснить вам причину поломки.

Єдиним недоліком буде вартість послуги - ремонт сучасної техніки обходиться досить дорого. Після проведення ремонтних робіт перевіряйте справність автомата разом з майстром, щоб потім не виникало претензій з обох сторін. Ще краще, якщо ваш майстер випише гарантійний талон хоча б на 2 місяці, так як дуже часто оплачувати такого роду ремонтні роботи дорого для сім'ї. Пральна машина - це предмет побутової техніки, який знаходиться на першому плані в кожному будинку. Вона економить наш час і сили, воду і електроенергію, при цьому стирає від 3 до 7 кг білизни. Прогрес пішов далеко вперед, зараз придбати пральну машину доступно кожній родині. Необхідно просто дбайливе поводження, і тоді техніка буде працювати довго.

Опубликовано: 25-03-2020, 10:46
0

Похожие статьи


Наверх