Якою буває пральна машина з сушкою

Пральна машина з сушкою - незамінна річ в міській квартирі, особливо в умовах постійної нестачі вільного часу при сучасному ритмі життя. Звичайні машини-автомати вже давно і міцно увійшли в наш побут, а ось пральки з функцією сушки і окремі сушильні машини ще вважаються екзотикою. Причина криється в неоднозначне ставлення покупців до подібній техніці, адже незважаючи на всі зручності і багатий функціонал, моделі з сушкою споживають більше електроенергії, перуть довше і коштують дорожче. Перед покупкою слід повністю розібратися у всіх особливостях роботи пральної машини, переваги та недоліки сушіння, і визначити для себе доцільність подібного вибору.

Принцип роботи і технічні характеристики

Єдина відмінність між звичайною пральною машиною-автоматом і прально-сушильних пристроєм полягає в тому, що останній обладнаний ще одним нагрівальним елементом. У той час як основний ТЕН призначений виключно для нагріву води, другий трубчастий електронагрівач служить для підігріву, що нагнітається в бак повітря.

Просушування одягу здійснюється шляхом пропускання струменя гарячого повітря крізь вологу білизну, яке знаходиться в барабані. Повітря поступово поглинає вологу з речей, після чого зайва вода конденсується в спеціальній ємності. Під час сушіння барабан пральної машини періодично змінює напрямок обертання барабана, в результаті чого одяг сохне рівномірно.

Перед тим як вибрати пральну машину з сушкою, слід ознайомитися з її технічними характеристиками.

Який буває пральна машина з сушкоюПральна машина з сушкою

 1. Клас прання. Позначається великими буквами латинського алфавіту - від найнижчого G до прання високої якості А. Чим вище цей параметр, тим ефективніше робота машини і дбайливіше відношення механізму до білизни.
 2. Клас віджиму. Позначається по аналогії з попереднім параметром і вказує на ефективність роботи в режимі віджимання. Для пральної машини з сушкою показник є ключовим, адже чим краще білизна буде віджата, тим швидше і ефективніше буде проходити процес досушування.
 3. Клас енергоспоживання. Пральна машина з функцією сушки працює в двох режимах, для кожного з яких параметр розраховується окремо. При пранні споживається набагато менше електрики, ніж при подальшій сушці, тому часто техніка такого типу може характеризуватися класом енергоспоживання А-D, B-F, і т.п.
 4. Швидкість віджиму. Сучасні пральні машини дозволяють барабану працювати на значних швидкостях - від 400 до 1200 і більше оборотів в хвилину. Корисною може виявитися функція регулювання швидкості віджиму, яка дозволить працювати з різними типами тканин.

Ще один важливий параметр, який потрібно враховувати перед тим як вибрати потрібну модель - розмір пральної машини. Від нього залежить не тільки ефективність прання, але і зручність в роботі. Існує безліч сучасних моделей, розрахованих на установку в малогабаритних квартирах. Для невеликої ванної кімнати або кухні добре підходить вузька пральна машина з сушкою. При досить скромних параметрах (ширина складає всього 45 см) машина такого типу має вертикальне завантаження і вміщує в себе до 6 кг білизни.

Для сімей з дітьми слід розглянути можливість покупки техніки, обладнаної додатковими захисними функціями. Сучасні моделі мають такий захист, як блокування люка, яка унеможливлює його відкриття під час роботи, туго натискаються кнопки, що вимагають для включення або зміни програми потримати їх в натиснутому стані кілька секунд. Не зайвою буде і додаткова ізоляція бічних стінок і наявність подвійного скла на дверцятах - це убезпечить не тільки дітей, а й дорослих від випадкових опіків. Вибирати такий агрегат треба виходячи з тих умов, де він буде експлуатуватися.

Типи пральних машин з сушкою

Класифікувати пральні машини можна за кількома параметрами. Для рядового користувача буває важливо вибрати техніку не тільки за ціною і технічними характеристиками, але і за зовнішнім виглядом, розмірами і назвою виробника. Тому найзручніше розділити техніку з урахуванням декількох показників одночасно і виділити наступні типи:

 1. Бюджетні пральні машини для нечастого використання. Слід розуміти, що поняття "бюджетні" для пральних машин з сушкою приймається умовно, так як навіть найдешевша модель буде коштувати на 30-40% дорожче, ніж звичайна машинка. Техніка такого класу підійде для невеликої сім'ї, що живе в компактній, одно- або двокімнатній квартирі. Досить якісні і відносно недорогі пральні машини з функцією сушки виробляють фірми Indesit і LG.
 2. Пральні машини підвищеної продуктивності. До даного класу слід віднести пристрої з максимальними характеристиками обсягу барабана, високою потужністю і мінімальним часом прання і сушіння. Продуктивна техніка призначена для людей, які потребують частого прання білизни, наприклад, сімей з кількома дітьми. Непогані варіанти техніки такого типу пропонують виробники Electrolux, Siemens, Ariston.
 3. "Іміджеві" пральні машини. Нестандартний, футуристичний дизайн техніки даного класу дозволяє вписати її в обстановку ванної кімнати або кухні, гармонійно доповнивши її. Таку пральну машину немає необхідності ховати за дверцятами шаф або шторами з тканини - її яскраво пофарбований або хромований корпус стане пам'яткою вашої квартири. Лідери з виробництва машин нестандартного зовнішнього вигляду - Hansa, Samsung, Daewoo.
 4. Машини для прихованої установки. Дуже добре підходять для розміщення на кухні - наявність на передній панелі спеціальної фурнітури і знімна верхня кришка дозволяють встановити пралку в кухонну шафу, приховавши тим самим її від сторонніх поглядів. Така вбудована пральна машина за характеристиками практично не відрізняється від звичайних аналогів. Єдина відмінність - трохи менша висота за рахунок можливості демонтажу верхньої кришки.
 5. Окремий клас - техніка для міні-пралень, дитячих садів, ресторанів, готелів. Така високопродуктивна професійна пральна машина може вмістити одночасно від 10-12 до 17 кг одягу.

Переваги і недоліки

Як і будь-яка інша складна техніка, пральна машина з додатковою сушінням має свої особливості, що впливають на зручність її експлуатації. Нижче розглянемо основні переваги та недоліки, властиві подібній техніці.

Згідно відгуками користувачів, до плюсів можна віднести:

 1. Економія часу. Сумарні витрати часу на прання і сушіння значно скорочуються, особливо якщо враховувати те, наскільки довго білизна сохне восени і взимку. Такий позитивний фактор може бути вирішальним фактором для сімей з маленькими дітьми, постійно потребують чистому одязі.
 2. Компактність. Дана перевага слід розглядати з двох аспектів: по-перше, пральна машина з сушкою займає в два рази менше місця, ніж два пристрої окремо, по-друге, у вас відпаде потреба в развешивании мокрого одягу на балконі або кухні, що дозволить звільнити корисну площа.
 3. Головне достоїнство - практично повне висушування одягу. Деякі моделі працюють так, що після завершення процесу білизна не вимагає прасування - його досить тільки акуратно скласти.

Який буває пральна машина з сушкоюКомпактний агрегат з функцією сушки

Не слід забувати і про недоліки, яких у даної техніки досить багато. До основних мінусів відносять такі фактори, як підвищене використання електрики, внаслідок чого клас енергоефективності пральних машин з сушкою по відношенню до звичайних моделей знижується на кілька пунктів. Ще один недолік - невелика завантаження білизни для сушки. Якщо машина може за один раз випрати до 6-7 кг одягу, то це зовсім не означає, що вона впорається з сушінням. Після віджимання частина білизни доведеться вивантажити і виробляти досушування в кілька прийомів. Це не тільки підвищує витрати часу на роботу, але і збільшує витрату електрики. Якщо ви любите запах свежевистіранного і висушеної на свіжому повітрі одягу, то це теж привід задуматися про доцільність покупки. Білизна, просушенное в барабані машини, не володітиме таким свіжим ароматом.

Менш помітний, але важливий фактор - підвищений знос речей. При сушінні одяг треться об стінки металевого барабана, що після багаторазового повторення призводить до ослаблення тканини. Останній, але вельми важливий мінус - вартість подібної техніки. Якісна пралка з функцією сушки має цінник на 30-40, а то і на 60-70% вище, ніж звичайна модель.

Вибираємо місце для установки

Перед тим як вибирати такий агрегат, слід з'ясувати, чи зможе машина з сушкою нормально функціонувати в приміщенні, призначеному для її установки. Слід розуміти, що зайва вода, що виходить з білизни при досушування, не зникатиме безслідно. Навіть в добре віджатою одязі зберігається до 2-3 літрів води, які при нагріванні перетворюються на пару, і поширюються по всьому приміщенню. Якщо встановити таку пралку в невеликій ванній кімнаті з погано функціонуючої вентиляцією, то вся волога буде конденсуватися на стінах, стелі і проникати в квартиру. Тому ідеальне місце для монтажу - кухня або спеціально відведене приміщення пральні.

Другий важливий аспект, який неодмінно слід враховувати при виборі місця - час прання і виникають під час процесу шум і вібрація. Деякі моделі обладнані таймером зворотного відліку для установки часу прання. Це не тільки зручно, але й дозволяє отримати фінансову вигоду від використання електрики в нічний час. При цьому важливо, щоб машина не заважала звуками роботи нічного відпочинку ваших домочадців і сусідів, адже в цей час доби весь шум чується набагато виразніше. Вагома перевага при цьому має вбудована пральна машина - дерев'яні або пластикові дверцята, що встановлюються на її передню панель, здатні знизити рівень шуму на 20-25%.

Який буває пральна машина з сушкоюВибір місця для установки пральної машинки

Останній фактор - можливість обмежити доступ до машини дітям. Причина криється в тому, що скляні двері сильно нагрівається під час сушіння, що може нашкодити при необережному торканні до неї. Деякі виробники намагаються обладнати дверцята бака подвійним склом, але це ускладнює конструкцію, робить її дуже об'ємною. В даному випадку знову на передній план виходить вбудована пральна машина - вона володіє достатнім захистом від випадкового контакту. Єдиний недолік - обмежене шафою простір, що може перешкодити нормальному виходу пара.

Питання того, як правильно вибрати пральну машину з функцією сушіння, важливий для людей, що цінують час і вільний простір свого житла. Наявність у вашому розпорядженні подібної техніки дозволяє зробити процес прання легким і швидким.

Не варто забувати і про деякі недоліки, головними з яких вважається підвищене енергоспоживання і сильне нагрівання під час роботи.

Якщо дані параметри для вас критично важливі, то варіанти вибору слід уважно переглянути.

Опубликовано: 9-02-2020, 17:52
0

Похожие статьи


Наверх