Чому пральна машинка не зливає воду

Далеко не всі власники побутової техніки знають, чому машинка не зливає воду. У багатьох подібні неполадки викликають чи не паніку, тому дуже важливо вчасно відстежити момент їх виникнення і запобігти екстрену ситуацію.

Тривожні ознаки і причини

Як і будь-яка електроніка, пральна машинка подає сигнали, які повинні викликати занепокоєння:

 • запущена програма прання зупиняється в момент зливу;
 • вода з великими труднощами залишає барабан;
 • процес супроводжує не всі режими;
 • блокується віджимання білизни;
 • з'являється шум і гул при виконанні процедури;
 • після полоскання рідина залишається в баку.

Чому пральна машинка не зливає воду?Машинка перестала зливати воду

Причини таких несправностей можуть бути різними:

 • забруднення фільтруючого елемента;
 • обраний режим, в якому машинка не віджимає і не зливає воду;
 • в патрубок потрапили сторонні предмети;
 • зламана помпа;
 • забита каналізація або сифони;
 • вийшов з ладу програмний модуль;
 • трапився засмічення або перегин зливного шланга.

Щоб знайти джерело проблеми, іноді доводиться проводити повний огляд техніки. Якщо ж винуватець виявлений, слід самостійно усунути неполадку або викликати майстра. Звичайно, першими рекомендується виключити такі причини, як засмічення каналізації і шланга, вибір невірного режиму і перевантаження.

Перед проведенням серйозніших робіт машинку в обов'язковому порядку потрібно відключити від мережі, самостійно злити воду і витягти білизну з завантажувального люка. Першим пунктом ні в якому разі не можна нехтувати, оскільки від якого замикання не застрахована навіть найякісніша побутова електроніка.

Очищення фільтра

Це одна з основних причин, чому пральна машинка не зливає воду. Перед початком процедури потрібно підставити під заглушку широку ємність з низькими бортами, т. К. Відразу після вилучення елемента з отвору повинен вийти залишок рідини. Приступати до справи найкраще в рукавичках, адже фільтр може бути забитий досить неприємними відходами.

Чому пральна машинка не зливає воду?Огляд зливного фільтра

Сам опис процесу, як правило, присутня в інструкції до техніки, де також показано розташування цікавить деталі (зазвичай це низ корпусу). Щоб витягти заглушку, потрібно підчепити її нігтем або тупим інструментом і повернути кришку проти годинникової стрілки. Вона відкручується в тому ж напрямку.

Коли фільтр буде витягнутий і надлишки води стекут в ємність, отвір слід вичистити, для надійності підсвічуючи всередину ліхтарем. Прибрати сміття можна за допомогою м'якого йоржика або ганчірки, після чого слід добре вимити саму деталь і повернути її на місце.

Чому пральна машинка не зливає воду?Чистий зливний фільтр

Однак якщо та забруднена занадто сильно і не відкручується, то машинку доведеться розбирати і намагатися дістати елемент зсередини. До цього краще залучити майстра, оскільки дилетант здатний пошкодити механізм своїми діями.

Перевірка патрубка

Ця частина з'єднує помпу і бак з водою, тому що виникло забруднення може блокувати слив. Звичайно, така причина не є поширеною, адже більшість виробників прагне спростити життя споживачам і використовує спеціальні матеріали, що відштовхують бруд і жир.

Щоб пробратися до патрубку, потрібно розкрутити болти на дні машинки, що кріплять зливний вузол, зняти хомути і витягнути деталь. Зайву воду слід спустити і вичистити елемент, при цьому варто бути готовими до дуже неприємного змісту і відповідного запаху. Для подібної процедури також використовується йоржик.

Якщо за час експлуатації з'явилася накип, її можна прибрати так:

 1. У 2 л води розвести 100 г лимонної кислоти.
 2. Замочити патрубок в розчині на 2,5 години.
 3. Промити елемент, висушити і встановити на колишнє місце.

У тому випадку, коли деталь піддалася сильному зносу, затверділа і стала спрагла, її слід замінити якомога швидше. Після проведення всіх необхідних маніпуляцій пральну машинку збирають у зворотній послідовності і перевіряють на предмет працездатності.

Крильчатки і помпа

Перш ніж розбирати агрегат, варто переконатися в тому, що насос дійсно несправний. Для цього потрібно звернути увагу на сторонні шуми при наповненні і зливі бака. Якщо вони присутні, то, швидше за все, зазначений елемент дійсно потребує ремонту. Але перед масштабними діями рекомендується оглянути крильчатки, щоб дізнатися, чи не утруднено чи їх рух.

Дістатися до них просто: досить витягнути фільтр і просунути в отвір руку або який-небудь інструмент для перевірки обертального моменту. Останній може не здійснюватися належним чином при попаданні сторонніх предметів. Але якщо знайти причину не вдалося / крильчатки справні, то машинку доведеться розібрати.

Чому пральна машинка не зливає воду?Несправність в насосі пральної машини

При відсутності належних навичок займатися настільки великим ремонтом не варто. У моделей від різних виробників внутрішню будову дещо відрізняється. Наприклад, у агрегату від фірми Bosch доведеться повністю демонтувати передню стінку з панеллю керування, що під силу далеко не кожному. Тому при твердий намір полагодити техніку самостійно варто заздалегідь купити всі комплектуючі і знайти інструкцію для машинки.

Поломка модуля

Ця проблема найпоширеніша і вимагає дорогого ремонту. Блок управління схильний до зносу і непридатний для тривалої експлуатації. Через події в ньому збою машинка часто виявляється не в змозі віджати білизну, злити воду і навіть працювати в обраному режимі.

Мало хто наважується чинити деталь самостійно через брак інструментів і вдаються до виклику фахівця. Зазвичай модуль прийнято просто міняти на новий, тим більше що це відносно легко: потрібно лише демонтувати передню стінку і від'єднати блок від шлейфу. Але найкращим варіантом, звичайно, буде звернення до майстра.

По завершенні робіт слід перевірити герметичність всіх з'єднань, оглянути елементи затяжки корпусу і кріплення проводки. Після цього потрібно включити машинку і по черзі запустити наявні режими прання. Якщо техніка повністю працездатна, подальша експлуатація дозволяється.

Опубликовано: 5-02-2020, 17:22
0

Похожие статьи


Наверх