Облаштування вентиляція у ванній кімнаті + Відео

Будівельно-нормативна документація пред'являє високі санітарно-гігієнічні вимоги до всіх приміщень, де може знаходитися людина. Тим більше, слід уважно поставитися до облаштування вентиляції у ванній кімнаті.

Вступ

Будівельна нормативна документація пред'являє високі санітарно-гігієнічні вимоги до всіх приміщень, де може знаходитися людина. Тим більше, слід уважно поставитися до облаштування вентиляції у ванній кімнаті.

Класифікація.

Розрізняють декілька видів вентиляції приміщень.Облаштування вентиляція у ванній кімнаті + Відео

 • аварійні системи спрацьовують при певних умовах, і мають вбудовані датчики. перманентно працюють - це ті, які найчастіше встановлюють в будинку. Вони розраховані на тривалу роботу.
 • природним чином відбувається зміна повітря від вікон і дверей до стінних вбудованим вентиляційним шахтам. Сьогодні вікна і двері мають високу герметичністю, а шахти часто засмічені недбайливими сусідами. Тому і створили прилади для організованою вентиляції приміщень. Ну а ефективність злагодженої роботи суміщеної, т. е. природною і примусовою вентиляцій, позбавить Вас від проблем вогкості у ванній кімнаті назавжди.
 • рециркуляційні системи включають в себе фільтри і вимагають постійного обслуговування.
 • витяжні пристрої підключаються на введення вентканалов всередині будинку, а припливні - монтують в вікна або отвори в зовнішні стіни. Наявність припливно-витяжної системи називають комбінованим, і вважають оптимальним.

Значення. Які проблеми виникають при недостатній вентиляції.

  Халатність в питаннях облаштування припливу повітря в кімнатах з підвищеною вологістю чревата такими проблемами:
 • Сирість в приміщенні негативно впливає на естетичні якості ремонту. Псується зовнішній вигляд оздоблювальних матеріалів, з'являється неприємний наліт на поверхнях. У таких кімнатах завжди є запах вогкості;
 • Освіта цвілі завжди супроводжується активним виділенням мікрочастинок (грибкових спор) в повітря. Використання таких приміщень може призвести до виникнення серйозних легеневих захворювань;
 • З'являються несправності в роботі електроприладів, що може привести до ураження електричним струмом або займання проводки в будинку;
 • До перелічених наслідків можна віднести навіть багаторічна вплив вогкості на несучі конструкції. Цвіль інтенсивно в'їдається в бетон, в штукатурку, під розшивку плиток. Боротьба з таким явищем дуже витратна і часто дає лише тимчасовий результат.

Вентиляція в умовах проведеного ремонту.

Дійсно важливо продумати всі дрібниці ще на етапі підготовки до будівництва. Але що робити, якщо будинок вже побудований, і вогкість у ванній починає псувати свежепроведенний ремонт?

 • По-перше, якщо мова йде про багатоповерховому будинку, то слід прочистити вентканали, так як десятиліттями ніхто не займається цим питанням. Домоуправляющіе органи обов'язково вирішать проблеми засмічення в вентканалах при зверненні.
 • По-друге, потрібно обов'язково організувати приплив свіжого повітря через двері у ванній. Можна тримати двері постійно відкритою, хоча це маячня, якщо чесно. Кращим рішенням буде установка вентиляційних решіток в полотно дверей. Таких заходів досить для повноцінної зміни повітря у ванній багатоповерхового будинку.
 1. Якщо з природним повітрообміном все зрозуміло, то організація примусової вентиляції вимагає підготовки перед початком ремонту. Для початку потрібно визначити, який тип пристрою буде ефективніше саме для Вас.

Наявність вентиляційного каналу в стіні ванної кімнати дозволить встановити витяжний електроприлад безпосередньо на введенні.

Методи влаштування примусової вентиляції. розрахунок потужності

При виборі вентилятора варто звернути увагу на:

 • Діаметр введення вентканала, і його розташування (оптимальне - під стелею). Від цих показників залежить необхідна потужність вентилятора;
 • необхідна потужність обчислюється за формулою V* 10. V - обсяг приміщення в метрах кубічних, 10 - індекс воздухоізмещенія для приміщень з високою вологістю. На всіх пристроях заявлена ​​продуктивність. Звертайте увагу на ці цифри;
 • вологоізоляція. Вентилятор для санвузлів повинен бути надійно захищений від впливу вологи;
 • відсутність шуму при роботі. Дійсно існують девайси, рівень шуму яких робить дискомфортним перебування в приміщенні, тому варто звернути увагу і на цей показник;
 • Для запобігання зворотної тяги вентилятор оснащують захисним клапаном. Цей захід хороша в багатоквартирних будинках, де часто одним каналом з'єднані кілька санвузлів.

Також варто звернути увагу на додаткові елементи керування: датчик вологості, таймер, можливість роботи в різних режимах.

Класифікація вентиляторів. висновок.

Існують осьові і відцентрові види вентиляторів.Облаштування вентиляція у ванній кімнаті + ВідеоОблаштування вентиляція у ванній кімнаті + ВідеоПринцип дії сильно впливає на продуктивність. Практика показує, що для приміщень з високою вологістю, таких як ванна і туалет, оптимальним варіантом є осьової вентилятор, і, звичайно ж, ключовим моментом є монтаж обладнання.

Правильна система вентиляції виключить появу цвілі, істотно скоротить витрати часу на прибирання, а також збереже свіжість повітря і матеріалів Вашого інтер'єру.
Нижче, Ви можете подивитися відео, як підключити витяжку у ванній і туалеті.

Відео:

Опубликовано: 10-03-2020, 16:51
0

Похожие статьи


Наверх