Вибираємо кутовий кран для сушки для рушників

Відповідно до сучасними будівельними нормами установка крана для сушки для рушників кутового є обов'язковою вимогою. Пов'язано це з безпекою експлуатації даного виду сантехніки. Призначення кутового крана - при необхідності перекрити воду, що надходить в полотенцесушитель. При цьому основний трубопровід НЕ піддається ніякому впливу. Відключити надходження води буває потрібно через будь-яких поломок рушникосушки. Або господарі просто бажають його відключити.

Вибір кутового крана і його установка

Сучасний ринок сантехнічного обладнання не відчуває дефіциту в чому-небудь. І кутові пристрою можна без зусиль знайти в торгових мережах, причому абсолютно різних модифікацій. Це і звичайні кульові крани, і вентилі, і запори з клапанами, і зовсім нові напівавтомати. Матеріал, з якого вони виготовляються, різний. Часто в якості покриття використовується хром.

Сучасні напівавтоматичні пристрої вміють не просто перекрити воду. Вони можуть регулювати її подачу, дотримуватися обраної температури нагріву теплоносія.

Вибираємо кран для сушки для рушників кутовийПристрій регулювання температури нагріву теплоносія

Встановити кутовий кран зможе не тільки фахівець. Це може виконати будь-яка людина. Щоб установка пройшла правильно, треба дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Визначити місце установки. Зазвичай це перемичка, що знаходиться на місці надходження води в полотенцесушитель.
  2. За допомогою фторопластового ущільнювального матеріалу (ФУМ-стрічки) добре загерметизувати всі стики.
  3. Закріпити кран. Обов'язково перевірити, як він працює.
  4. Підключити необхідні фітинги. Запустити в роботу полотенцесушитель.
  5. Другий кутовий запор таким же чином встановлюється на місці виведення води з пристрою.

Останнім часом кутові запори випускаються такі, які можна легко зняти або встановити без відключення системи опалення. Ціни на них цілком доступні і залежать від виробника, а також якості матеріалу, з якого вони виготовлені. Їх початкова вартість - від 100 рублів.

Які крани можуть бути встановлені

З'єднання кутове для сушіння має не тільки виконувати практичну функцію, але і бути досить естетичним. Якщо тиск води в трубах схильне часто змінюватися, то кран набуває особливої ​​важливості. Тому його працездатність важливіша, ніж зовнішня краса. В основному використовуються наступні крани: кульовий і кран Маєвського.

Найбільшу популярність придбали кульові запірні пристрої зважаючи на свою доступності. Їх конструкція дуже проста. У внутрішній частині знаходиться засувка, що має маленький отвір. Через нього і проходить теплоносій. Відкриває і закриває пристрій прикріплений до засувки штуцер.

Вибираємо кран для сушки для рушників кутовийКульові запірні пристрої рушникосушки

У більшості випадків на обох кінцях сушарки для рушників встановлюються 2 кульових вентиля. Це робиться для повного перекриття потоку води в разі необхідності. Встановлюється ще один кран - в байпас (спеціальний пристрій, що регулює подачу води). При монтуванні сушки безпосередньо до опалювальної системи краще купити кран з міді або латуні. Вони міцніші, витримують значні температури і перепади тиску.

Кран Маєвського вважається кращим вибором при підключенні сушарки знизу. Він може служити ручним водовідведенням. Виготовляються ці пристрої зі сталі або латуні. Вони дуже підходять для установки у водне середовище. В конструкції пристрою 2 складові - корпус і вентиль (конічний гвинт).

Працює це запірний пристрій так. При відкритті крана з опалювальної системи спершу надходить повітря. Він відразу віддаляється через отвір, наявне в бічній частині сушарки. При закритті крана гвинт знаходиться дуже близько до корпусу, точніше до його внутрішньої частини. У корпусі є каліброване отвір, що перешкоджає попаданню теплоносія в опалювальну систему. Всі крани Маєвського бувають тільки з правого різьбленням.

Це істотно полегшує людині роботу з ними. Для того щоб запор став працювати, його трохи прокручують проти годинникової стрілки.

Повітря із системи видаляється разом з декількома крапельками води. Потім пристрій закривається до упору.

Опубликовано: 29-03-2020, 20:54
0

Похожие статьи


Наверх