Полотенцесушитель холодний: причини і вирішення проблеми

З міркувань комфорту в квартирах і приватних будинках встановлюється полотенцесушитель, який виконує дві функції. Перше призначення - забезпечення підсушування вологих рушників. Друге - додатковий обігрів приміщення. Існують два типи таких пристроїв - електронні, що працюють за рахунок тена. Другий тип - водяні, що підключаються до системи опалення. Головна ознака неполадок - полотенцесушитель холодний. Що робити в таких ситуаціях, які причини і можливі способи вирішення проблеми - далі.

Чому полотенцесушитель холодний: причини

Полотенцесушитель холодний: причини і вирішення проблемиелектричний полотенцесушитель

Якщо не працює електричний полотенцесушитель, то причин може бути безліч, тому доведеться здійснювати комплексну перевірку. Складність і практичні кроки для перевірки і з'ясування причин залежать від типу пристрою і способу підключення. Існують 2 варіанти підключення:

 • безпосередньо в мережу;
 • через розетку.

  Полотенцесушитель холодний: причини і вирішення проблемиПеревірити включення в розетку

У першому випадку для усунення можливих несправностей доведеться перевіряти проводку. У другому випадку, якщо прилад включається в розетку, для з'ясування причин неполадки не доведеться розбирати приховану під шаром будівельних матеріалів проводку. Нижче представлений перелік можливих причин - що потрібно перевірити, якщо полотенцесушитель не гріє.

Полотенцесушитель холодний: причини і вирішення проблемиПеревірте чи включений автомат, на який підключений полотенцесушитель

 1. В першу чергу слід перевірити, чи підключено всі. Якщо в мережі немає електрики, то прилад не працюватиме, але не через поломки.
 2. Слід перевірити, чи працює розетка, до якої включена техніка. Спробувати підключити в неї інший пристрій.
 3. Необхідно звернути увагу, загоряється чи під час включення індикатор на вимикачі. Якщо він не горить, швидше за все - проблема в електричному ланцюзі.

  Полотенцесушитель холодний: причини і вирішення проблемиІндикатор при надходженні напруги повинен світитися

 4. Якщо світлодіод на вимикачі горить, але нагрівання не відбувається, необхідно здійснити перевірку нагрівального елементу.
 5. Важливо перевірити цілісність проводів і справність вилки.

  Полотенцесушитель холодний: причини і вирішення проблемиПеревірте цілісність проводів

 6. Якщо підключення вироблялося безпосередньо, необхідно перевірити всі перелічені пункти, але якщо поломка не визначена, приступити до перевірки проводки.

Важливо! Перед тим, як здійснювати перевірку несправностей необхідно повністю відключити подачу електроенергії. Це необхідно для забезпечення безпеки.

Що робити, якщо полотенцесушитель не гріє

Якщо причина з'ясована і прийшов час приступати до ремонту, слід визначити, що можна зробити самостійно, а з яких питань доведеться звертатися в сервісний центр. Електрична модель може вимагати такі види ремонту.Полотенцесушитель холодний: причини і вирішення проблеми

 1. Заміна внутрішнього тена. У таких випадках необхідно підібрати деталь потрібної марки і розміру. Краще здійснювати покупку тена того ж виробника, що і сам пристрій. Як правило, тени поставляються вже з припаяними контактами, вимикачем і шнуром. Таку деталь потрібно просто підключити до корпусу.
 2. Якщо пошкоджений провід, необхідно провести його заміну. Перший етап - відключення дроти від контактів тена. Другий етап - монтаж нового з електричною вилкою.
 3. Якщо несправна безпосередньо вилка, можна зрізати її і придбати розбірний варіант. Здійснити підключення можна своїми руками за лічені хвилини.
 4. Якщо несправний вимикач, можна замінити і його, але потрібно підібрати відповідну модель.

Після ремонту необхідно спочатку перевірити справність техніки, а потім вже назад встановлювати її на стіну. Монтаж потрібно проводити тільки після попереднього відключення пристрою від мережі.

Увага! Тим, хто не має ніяких практичних навичок у поводженні з електронікою краще не ризикувати з самостійним ремонтом. Як правило, в сервісних центрах подібні роботи коштують дешево і вимагають мінімальної кількості часу. Тому, краще і безпечніше звернутися до фахівців.

Водяний полотенцесушитель

Якщо полотенцесушитель, що нагрівається гарячою водою з системи раптом перестав функціонувати, його ремонт здійснюється за зовсім іншою схемою. В першу чергу необхідно визначити тип підключення. Водні нагрівачі бувають двох типів:

 • тупикові (є кінцевим елементом системи трубопроводу);
 • циркуляційні (представляють собою зігнутої форми проміжну трубу на одному з етапів трубопроводу).

  Полотенцесушитель холодний: причини і вирішення проблемиводяний полотенцесушитель

У першому випадку при перекритті крана пристрій остигає, а в другому випадку постійно гріється, так як є лише ланкою в циркуляційної мережі трубопроводу. Можливі неполадки у такого типу нагрівальних елементів:

 • повітряні пробки в трубах (необхідно очистити системи від газів);
 • засмічення старих труб;
 • перекритий кран центрального опалення або гарячої води;
 • порушення цілісності труб;
 • поломка поза домом.

Увага! Усунути проблему самостійно можна тільки в тому випадку, якщо мова йде про автономні системи опалення чи водопостачання. В інших випадках доведеться звертатися з відповідною заявою до установ, що відповідають за функціонування даних систем.

Усунути неполадки можна самостійно або ж за допомогою фахівців сервісних центрів. У процесі ремонту важливо враховувати правила безпеки. В окремих випадках набагато вигідніше придбати нову техніку, ніж ремонтувати виникли поломки, але використовуючи перераховані рекомендації, впоратися з неполадками буде набагато простіше

Опубликовано: 16-03-2020, 14:44
0

Похожие статьи


Наверх