Ремонт бака пральної машини, що лопнув

В процесі експлуатації навіть найнадійніші пральні машини можуть виходити з ладу. Іноді це відбувається через порушення правил експлуатації, а в інших випадках просто тому, що певні деталі зношуються. Одна з проблем, з якими часто стикаються власники пральних машин - поломка пластикового бака.Многіе майстра в сервісних центрах рекомендують замінити бак в такому випадку. Але, покупка нового бака разом з роботою по його установці обійдеться в кругленьку суму. При бажанні можна зробити ремонт лопнув бака пральної машини своїми руками, не витративши ні копійки. Що для цього потрібно і як відремонтувати бак - далі.

Що знадобиться для роботи

Ремонт лопнув бака пральної машиниЗнімаємо бак пральної машини

Існує кілька методів ремонту лопнув бака пральної машини, але більша частина з них не ефективні. Спроби використовувати клей або інші скріплюють елементи не увінчуються успіхом, так як бак - це деталь, в роботі контактує з вологою і піддається сильному механічному впливу.

Існує одна робоча методика - це пайка, але не просто скріплення пластика, а герметизація шляхом додаткового армування.

Ремонт лопнув бака пральної машиниОтвір в правій частині бака

Якщо проблема вже діагностована і причиною поломки машини є бак, немає необхідності згадувати про інструменти, потрібних для розбирання машини. В ремонті бака знадобиться тільки:

 • електричний паяльник;
 • відрізок металевого багатожильного дроту.

За допомогою простого інструменту вдасться усунути текти і відновити колишню герметичність бака.

Увага! Якщо не вдається зібрати всі осколки тріщини лопнув бака, знадобиться ще і додатковий шматок пластика. Його можна вирізати з нефункціональної рельєфною частини кришки.

Як відремонтувати лопнув бак

Коли машина вже розібрана і бак виймуть, залишається тільки відкрутити і витягнути з нього металевий барабан, щоб отримати доступ до внутрішньої частини ємності. Подальшу інструкцію розглянемо покроково.

 1. Перш за все, необхідно включити і нагріти паяльник.
 2. Зібрати осколки в місці поломки, максимально точно вкладаючи їх в ту ділянку, від якого вони відламалися.

  Ремонт лопнув бака пральної машиниЗакриваємо лопнуло місце бака осколками

 3. За допомогою паяльника пройтися точково по контуру осколків. Злегка скріпити їх тепловим швом необхідно для надійної фіксації, щоб на наступному етапі не виникло щілин.

  Ремонт лопнув бака пральної машиниПроходимо паяльником по периметру отвору для закріплення уламків на барабані пральної машини

 4. З нефункціональних частин бака зрізати маленький шматочок пластика для заповнення щілин і запаяти отвір.

  Ремонт лопнув бака пральної машиниЗрізаємо з бака або просто беремо схожий пластик для подальшої роботи

 5. Тепер необхідно підготувати багатожильний дріт - зняти з неї ізоляцію і порізати на шматочки, зручні у використанні. Чи не ріжте провід на занадто дрібні шматочки, так як в процесі армування він буде нагріватися і це загрожує термічним опіком пальців.
 6. Металевий дріт необхідно роз'єднати на окремі прожилки.
 7. Докласти пучок роз'єднання прожилок на контур тріщини і кожен окремо припаяти за допомогою паяльника. Важливо зафіксувати саме кожен провід, повністю сховавши його під пластиком - це забезпечить надійність ремонту та герметичність ємності.

  Ремонт лопнув бака пральної машиниЗапаює дріт в пластик лопнув бака

 8. Коли по всьому контуру зчеплення деталей пластика буде вироблено армування за допомогою дроту, можна приступати до шліфування - паяльником вирівняти повністю оброблювану поверхню і приховати всі стирчать частини металевих прожилок.

  Ремонт лопнув бака пральної машиниАкуратно шліфуємо паяльником за місцем

 9. Завершивши армування зовнішньої сторони необхідно перевернути бак і закріпити дріт всередині ємності.

  Ремонт лопнув бака пральної машиниЗапаює дріт з внутрішньої сторони

 10. Після завершення роботи по закріпленню армуючої складової так само, як і в випадку з зовнішньою стороною, вирівняти поверхню пластика за допомогою паяльника.

Після пайки слід переконатися, що немає жодного пропущеного ділянки, і товщина пластика не змінилася. Можна відключати паяльник, почекати кілька хвилин і приступати до перевірки якості ремонту.

Увага! Поверхня бака повинна бути повністю сухий і чистої. Якщо в процесі пайки в місці плавлення буде волога або бруд, кріплення не вийде таким міцним, як потрібно для подальшої експлуатації ємності.

Як перевірити якість фіксації

Якщо ви закінчили пайку, оглянули і перевірили руками закріплюється ділянку, можна приступати до фінальної перевірці. Закип'ятіть невелику ємність води і залийте в ємність. Для надійності можете залишити воду в ємності на ніч, щоб вранці переконатися, що бак не тече. Тільки переконавшись в абсолютній герметичності бака можна приступати до складання пральної машини і подальшої експлуатації приладу.

Ремонт лопнув бака пральної машиниПеревірка герметичності бака за допомогою окропу

Увага! Виконаний таким способом ремонт прослужить довго, але в разі пошкодження бака в цьому ж місці, краще не робити повторний ремонт. З кожною пайкою шар пластику буде стоншуватися і наступні ремонту вже не дадуть такої гарантії довгої і безпечної експлуатації машинки.

Як не допустити повторну поломку

Виробники пральних машин продумали абсолютно все, що стосується експлуатації приладу. Вони створюють баки з термостійкого пластика, який не руйнується під дією вологи і високих температур.

Так само в розробках врахована постійна механічна навантаження - інтенсивні вібрації в процесі. Ємність неможливо пошкодити при звичайному пранні - щільний пластик витримує допустимі навантаження. Але, єдине, від чого не захищена пральна машина - це порушення правил експлуатації. Щоб не допустити повторну поломку бака необхідно дотримуватися наступних правил:

 • регулярно перед пранням витягати з кишень всі металеві предмети;
 • не стирати одяг з погано зафіксованими металевими аксесуарами;
 • не допускати проникнення в барабан машинки будь-яких предметів, здатних пошкодити бак.

Ремонтуючи лопнув бака пральної машини, слід враховувати, що наступні поломки можуть зажадати заміни цієї деталі. Виконуючи прості правила можна вберегти машинку від поломки, і вона прослужить довгі роки.

Опубликовано: 21-03-2020, 10:59
0

Похожие статьи


Наверх