Чим можна вивести запах сечі з дивана

Не кожна домогосподарка знає, чим вивести запах сечі з дивана. Але найчастіше таке питання ставиться на перше місце, особливо коли в будинку є маленькі діти або тварини. Запах сечі - не найприємніший аромат. Тим більше якщо вчасно не вживати заходів щодо усунення це проблеми, то процес виведення сечі може бути досить складним. У деяких випадках і зовсім неможливо позбутися неприємного запаху без усунення забруднених предметів інтер'єру. Саме для того, щоб убезпечити вас від зайвих розтрат і допомогти з цією неприємністю, розглянемо кілька порад щодо позбавлення від плям і запаху сечі.

Поспішайте вжити заходів

Якщо вам пощастило побачити на дивані або меблів тільки що утворилося пляма, не варто відкладати це у довгу шухляду.

Чим можна вивести запах сечі з дивана
Важливо зупинити проникнення рідини в тканину

Важливо знати, що чим довше ви не вживаєте заходів з видалення освіти, тим гірше. Рідина має властивість глибоко проникати крізь матеріал, що надалі викличе проблематичне позбавлення від застояного запаху. Тому важливо не дати вбратися сечі в глибину меблів і предметів інтер'єру. Щоб призупинити проникнення рідини, вас можуть виручити такі способи:

Рушник, серветки і туалетний папір. Якщо ви побачили тільки утворилася калюжу, то не зволікайте. Поспішайте просочити її, наприклад паперовими серветками, якщо такі є. Чим щільніше і товще буде папір, тим краще. Занадто тонкий шар може піддатися размоканию, що згодом може привести до ще більшого забруднення меблів. Намагайтеся складати туалетний папір в 6-7 шарів, паперові серветки приблизно так само. Якщо ви берете рушник, то досить буде скласти його в два або три шари. Не варто шкодувати серветок або паперу, так як застояну сечу вивести буде набагато складніше. Застосовуйте цей метод аж до того, поки наступні прикладання паперу та рушників та залишитися повністю сухими.

Фен для сушки. При появі слідів сечі дуже ефективним методом для прибирання плями буде саме фен. Даний прилад відмінно підходить, якщо вам потрібно моментально прибрати пляма і висушити предмети інтер'єру. Для цього візьміть фен і виставте на ньому середню потужність, щоб уникнути можливого псування меблів. Далі просушіть вологе місце феном. Важливо не тримати даний прилад впритул до дивана, так як це може спричинити за собою руйнування матеріалу, яким покрита меблі. Час сушіння феном не повинно бути довше 5-6 хвилин безперервної роботи. Якщо переробити феном, то є ймовірність спалити саме пристрій. Перед використанням фена читайте застереження і інструкцію самому приладі. Кожен фен має різний час постійної роботи, температуру і тд. Щоб домогтися найкращого ефекту, рекомендується спочатку проводити сушку першим методом (вбирання рушниками, серветками), а потім застосовуйте сушку другим методом (сушка феном).

Праска. Трапляється так, що фена під рукою немає, або він не вчасно вийшов з ладу. Панікувати в такій ситуації не варто. Якщо терміново потрібно висушити вологу поверхню, то можна застосувати праску. Варто знати деякі застереження, перед тим як просушувати поверхню праскою.

Накрийте пляму марлею або будь-який інший сухий тканиною. Це захистить вас від псування матеріалу, яким покрита ваша меблі. Марлю не варто робити занадто щільну або складати в багато частин, так як це може ускладнити і затягнути процес сушіння.

Розігрійте утюг. Попередньо варто розігріти праску, щоб уникнути його "прилипання" до поверхні марлі або тканини. Попереднє розігрівання праски прискорить процес сушіння, так як недостатньо нагрітий апарат, прикладений до вологого місця, буде нагріватися вдвічі довше.

Не затягуйте. Пропрасовувати пляма коштує не більше 7 хвилин. Цього часу достатньо для того, щоб сеча випарувалася.

Не варто гладити поверхню дивана, що не користуючись між праскою і оббивкою серветку або тканину. Не варто залишати надовго праска в нерухомому положенні на тканині, щоби спробувати швидко просушити пляма. В цьому випадку ви не тільки не доб'єтеся прискорення процесу, але ще можете зробити дірку в ваших меблів.

Як очистити диван від дитячої сечі?

Сеча маленької дитини менш відчутна, ніж дорослого. Але в разі занадто частого вбирання, напевно, з'явитися дуже агресивний запах. Щоб запобігти псуванню предметів вашого інтер'єру і очистити диван від дитячої сили, варто робити якусь прошарок з клейонки, щоб запобігти вбирання рідина всередину матеріалу. Наприклад, на ліжку ви можете під простирадло постелити клейонку. У цьому випадку сам матеріал ліжка або матрац буде не забруднений, а відіпрати простирадло не складе великих труднощів. Але в разі, коли проблема вже трапилася, її потрібно буде вирішувати іншими способами. Щоб очистити диван від сечі, вам допоможуть наступні методи.

Чим можна вивести запах сечі з диванаСеча маленьку дитину менш відчутна, ніж дорослого

Господарське мило. Господарське мило - досить недорогий і поширений миючий предмет. Мило дозволяє очищати поверхні від плям. Візьміть нетверду губку і рясно намильте утворилося пляма на ваших меблів. Важливо, щоб на забрудненні утворилося пінна маса. У разі коли дитина залишить кілька застояних плям, то мильте поверхню тільки за рахунок мила, без використання губки. Через 25-30 хвилин змийте піну і мило за допомогою теплої води і ретельно висушіть поверхню.

Марганцевий розчин. Даний метод варто застосовувати тільки на темних меблів, так як марганцівка має властивість освітлювати матеріал. Щоб зробити цю суміш, потрібно розчинити кристали калію в теплій воді до утворення рожевого відтінку. Візьміть чисту серветку або тканину і просочіть даними розчином. Вологу тканину варто трохи віджати і прикласти на брудну пляму, яке залишив ваша дитина. Через 20-30 хвилин слід повторити цю процедуру. По завершенні потрібно висушити пляма, щоб прибрати неприємний запах.

Сік лимонний. Лимонний сік є ще одним ефективним засобом, щоб відмити або видалити плями сечі з меблів. Для цього методу потрібно взяти 1 лимон і вичавити його в склянку. Далі слід вилити вміст склянки в пульверизатор. Іноді потрібно взяти і більше фруктів, але це не буде для вас проблемою - ви завжди можете доливати лимонний сік. Розпилюйте тонкими шарами лимонний сік за допомогою пульверизатора на брудну поверхню. Дайте рідини вбратися в матеріал. Через 25-30 хвилин слід повторити цю процедуру. Можна наносити до 3-4 шарів лимонного соку, при великих повторах ефективність такого способу не збільшиться. По завершенні вбирання варто почистити вологе місце за допомогою теплої води і рушники.

Застаріла сеча

Чим старша людина стає, тим більше важкий запах несе в собі його сеча. Такі виділення особливо важко можуть віддалятися, тим більше якщо сеча вбиралася в один і той же місце регулярно. У таких випадках напевно доведеться викидати всю оббивку дивана, щоб позбутися від неприємного запаху.

Чим можна вивести запах сечі з диванаЗастарілу сечу особливо складно видалити

Розчин хлору. Хлорка - ідеальний спосіб, щоб знищити всі бактерії і усунути будь-які запахи, але ще хлорка дає специфічний запах. Проте розчин хлору з 100% вірогідністю усуває будь-які неприємні запахи. Щоб приготувати правильний розчин, потрібно зробити хлорне вапно. Скористайтеся твердої щіткою або жорсткою губкою і нанесіть вміст на пляму. Слід ретельно втирати розчин в проблемне місце. Після закінчення 20-30 хвилин варто промити поверхню теплою водою і висушити. З першого разу може не вийти повністю вимити хлорку. Не варто панікувати, двох або трьох повторень вам буде досить.

Спирт. Відмінний спосіб, щоб назавжди позбутися від практично будь-якого плями або неприємного запаху. Єдиний випадок, коли спирт є неефективним, це кров'яні забруднення. Варто рясно просочити сечове пляма спиртом. У таких випадку може підійти горілка. Потім слід дати настоятися і вбратися спирту приблизно дві години. По завершенні вимийте поверхню за допомогою теплої води і серветок. Далі потрібно висушити вологе місце, де був сечовий слід, при допомогою праски або фена. Важливо не забувати, що сушка праскою обов'язково вимагає розділяє тканини між поверхнею праски і меблів

На замітку

Якщо у вашому будинку живуть дрібні вихованці, наприклад кішки і собаки, то тут слід розуміти, що їх запах відрізняється від людського. До того ж доведеться не тільки виводити запахи сечі, але і привчати тваринного до туалету. Сеча кішок має специфічний запах і залишає після себе білі плями. Тому в таких випадку потрібно не тільки позбавлятися від запахів, але і від розлучень.

Чим можна вивести запах сечі з диванаСеча кішок має специфічний запах і залишає після себе білі плями

У магазинах існує маса засобів щодо усунення неприємних запахів вихованців. Є препарати для запобігання забрудненню тваринами. Наприклад, для кішок існують різні спреї, які мають властивість відлякування тварини від місця розпилення. Врахуйте все ці моменти, і нехай вас більше не лякають сечові плями.

Опубликовано: 10-02-2020, 16:14
0

Похожие статьи


Наверх