Що таке прессостат пральної машини

Мало хто з тих, хто постійно користується пральною машиною, точно знають, як вона працює. Одним з вузлів агрегату є прессостат пральної машіни.Что є прессостат, де він розташований і що робити, якщо він несправний?

Що являє собою прессостат?

Поломка прессостата не дозволяє використовувати пральну машину в звичному режимі. Вирішити проблему дозволить заміна датчика рівня води. Цей процес не займає багато часу і під силу навіть непрофесіоналам. Для успішної заміни прессостата потрібно правильно вибрати деталь, а під час роботи дотримуватися простих правил техніки безпеки.

Прессостат, або реле рівня води, - це невелика, але дуже важлива деталь пральної машини.

Це датчик, який визначає рівень води в автоматичній пральній машині.

Він являє собою пластикову деталь круглої форми, до якої приєднуються проводи і трубка. Труба приєднана до резервуару високого тиску.

Щоб зрозуміти, для чого потрібен прессостат, уявімо роботу приладу без цієї деталі. Коли машина починає набирати воду, вона "не знає", чи є в баку вода, скільки не вистачає і скільки взагалі має бути. Не будемо забувати, що сучасні пральні машини мають кілька режимів роботи, для кожного з яких потрібен певний рівень води.

Що таке прессостат пральної машини?Прессостат пральної машини

Так ось, надати інформацію про рівень води в баку - це і є основне призначення прессостата. Відбувається це в такий спосіб. Коли включається режим прання, в машину починає надходити вода. При цьому вона проходить через вентиль і очищається через фільтр. Потім вода переходить до клапану наливу, який посилає команду до Пресостати. Одночасно з цим в резервуар подається високий тиск через трубу.

Коли набирається кількість води, необхідне для обраного режиму, від прессостата переходить сигнал до клапана. В результаті реле по черзі замикає й розмикає контакти, повідомляючи машині про рівень води. Після цього подача води припиняється.

Залежно від рівня тиску розрізняють два види Пресостати:

  1. Трьохконтактний датчик. На сьогоднішній день вважається найбільш використовуваним.
  2. Двокамерний. В даний час цей вид застосовується дуже рідко.

Пристрій повинен бути постійно справним, щоб забезпечувати стабільну роботу машини і її комфортну експлуатацію. Але, як і інші деталі, реле іноді виходить з ладу. Так як прессостат відноситься до не підлягає ремонту деталей, для відновлення роботи машини його необхідно якомога швидше замінити.

Налагодження та перевірка прессостата

Самостійно купувати реле рівня води не варто, так як велика небезпека придбати неякісну деталь або просто невідповідну модель. Незважаючи на те що всі реле, на перший погляд, майже не відрізняються між собою, насправді до певної марки пральних машин підходить конкретний прессостат. Тому купувати реле рівня води варто тільки у надійних постачальників, при цьому заздалегідь уточнивши його модель, марку та серійний номер.

Для правильної роботи прессостата необхідно його налаштувати. Але власникам пральних машин зазвичай турбуватися не варто, так як всі налаштування і подальше тестування проводяться на виробництві. Якщо все ж виникає необхідність відрегулювати реле рівня води, це можна зробити за допомогою регулювальних гвинтів. Однак намагатися налаштовувати датчик, не маючи спеціальних умінь і досвіду, виробники пральних машин вкрай не рекомендують.

Що таке прессостат пральної машини?Налаштування датчика води

Іноді пресостати виходять з ладу. Про поломки можуть сказати наступні ознаки:

  1. Поява горілого запаху.
  2. Неправильно працюють режими віджимання і полоскання білизни.
  3. Неполадки при наборі води незалежно від обраного режиму, наприклад, машина не набирає її достатню кількість або бере занадто багато. При цьому вода може набиратися до тих пір, поки не зламається ще одна деталь і вода не потече назовні.
  4. Часті поломки нагрівального елементу машини.
  5. При полосканні постійно включається то впускний клапан, то насос для відкачування води.

Щоб перевірити, чи справний датчик, можна провести нескладну процедуру.

Перевірка реле рівня води

Спочатку потрібно вимкнути з мережі пральну машину. Датчик рівня води знаходиться всередині машини, на верхній частині бічної стінки. Щоб до нього добратися, потрібно зняти кришку. Для цього відкручують утримують її болти, зрушують кришку у напрямку від себе і піднімають. Потім можна від'єднати сам датчик, звичайно він закріплюється на 1-2 болта.

Далі потрібно перевірити напірні трубки. На них не повинно бути дефектів, тріщин, в іншому випадку буде потрібно заміна. Якщо є засмічення, його слід усунути. Далі перевіряють стан мембрани. Якщо її поверхня пориста, значить, прессостат доведеться замінювати.

Далі потрібно від'єднати шланг тиску. Він зазвичай закріплюється за допомогою спеціального хомута, який потрібно або розсунути плоскогубцями, або відкрутити. Замість шланга тиску потрібно під'єднати гумову або силіконову трубку достатнього розміру: її діаметр повинен бути приблизно таким же, як і діаметр шланга тиску, по довжині досить 10 см.

Що таке прессостат пральної машини?Процедура відключення шланга тиску машинки

У трубку потрібно подути. Як варіант, для цього можна використовувати грушу. Якщо при цьому чути клацання, які свідчать про те, що перемикаються пружини контактів, значить, датчик в робочому стані.

Професіонали проводять перевірку за допомогою манометра, з його допомогою вимірюють тиск, при якому починають з'являтися клацання. У домашніх умовах цього вимірювального приладу зазвичай не буває, тому потрібно домогтися, щоб кількість рівнів відповідало числу клацань.

Останній етап перевірки - огляд контактів. Якщо спостерігається залипання, контакти потрібно почистити або встановити нове реле. Потім знову приєднуються шлангові контакти. При виявленні несправності проводиться заміна вузла.

Заміна прессостата пральної машини проводиться гранично просто. Цю ремонтну процедуру легко можна провести в домашніх умовах без використання спеціалізованих інструментів. В середньому час роботи не перевищує 30 хвилин. Під час заміни датчика важливо дотримуватися техніки безпеки, уникаючи гострих кутів, ураження струмом тощо.

Як якісно провести заміну прессостата?

В першу чергу потрібно простежити, щоб пральна машина була відключена від мережі. Для роботи буде потрібно хрестова викрутка. Спочатку треба зняти верхню панель, яка зазвичай закріплюється двома або трьома гвинтами. Ці кріплення викручуються проти годинникової стрілки за допомогою гайкового ключа. Потім можна зняти верхню панель. При цьому потрібно дотримуватися обережності, так як краю гострі. Кришку спочатку слід відсунути назад, підняти і прибрати.

Наступний крок - зняти приєднувальний шланг, так як він дуже короткий і не дозволить повернути датчик. Шланг знаходиться під реле рівня води. Потрібно його знайти і прибрати, він не має ніяких затискачів. При цьому треба намагатися не пошкодити штуцер на кріпленні.

Що таке прессостат пральної машини?Зняття присоединительного шланга датчика

Тепер можна переходити до зняття самого прессостата. Потрібно взяти датчик, розгорнути на 90 °, витягнути з машини. Потім від'єднується роз'єм. Він закріплюється за допомогою двох фіксаторів. Спочатку потрібно натиснути на кріплення, а потім витягнути сам роз'єм.

Тепер можна переходити до заміни датчика. Для цього беруть новий прессостат, встановлюють в правильному положенні, фіксують роз'єм. Зверніть увагу, що він фіксується завжди в одному і тому ж положенні. При установці варто звернути увагу на вирізи на корпусі, канавки і засувки. Всі ці частини будуть надійно фіксувати датчик в потрібному положенні. Датчик встановлюється на місці, повертається за годинниковою стрілкою на 90 °. На датчику встановлюється шланг, його потрібно розправити і натягнути на штуцер.

Перед установкою кришки треба знайти в нижній частині дві виїмки. Вони будуть вдягатися на гвинти, послужать напрямними при установці верхньої панелі. Кришка встановлюється на місце. Перед тим як фіксувати її, потрібно переконатися, що вона встановлена ​​щільно. Після цього слід притиснути кришку і закрутити гвинти за годинниковою стрілкою.

Основна робота закінчена, можна підключити пральну машину до електромережі і включити подачу води. Якщо машина працює справно, значить, заміна прессостата пройшла успішно.

Опубликовано: 27-03-2020, 14:16
0

Похожие статьи


Наверх